Вести Рукомет / Рукомет КУП (ж): Пораз од суперлигаша

Синоћ је у спортској хали „Бреза“ одиграна утакмица Купа Србије у којој су снаге одмериле екипе ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца и СПД „Раднички“ из Крагујевца.

Гостујуће рукометашице су оправдале улогу фаворита и забележиле убедљиву победу резултатом 24:37.

Само је у првих 10 минута сусрета виђена равноправна борба (7:7), а онда су гошће појачале ритам игре и у одбрани и у нападу, што је резултирало предношћу од 14:22 након првих 30 минута игре.

У наставку сусрета боља игра Крагујевчанки, које су контролисале игру и резултат и на крају забележиле заслужену победу за пласман у наредну рунду Купа Србије.

Према оценама тренера, најбоља рукометашица у овом дуелу била је играчица „Радничког“ Анђела Васић, која се 5 пута уписала у листу стрелаца.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Андрић, Раловић 3, Милошевић, Пешовић Ђ, Ненадовић А. 8, Стојановић 2, Јовичић (к) 7, Радић, Цветковић, Марјановић 2, Ненадовић Ј. 2, Пешовић Т. Тренер: Слободан Јевтовић.

СПД „Раднички“: Појужина, Недељковић, Величковић 8, Срећковић 1, Филиповић, Кнежевић 3, Благојевић 2, Хасановић, Влашковић 1, Петровић 9, Стојанац 1, Стоиљковић 2, Васић 5, Тодоровић 3, Петровић (к). Тренер: Родољуб Курандић.

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 2/2, СПД „Раднички“ – 6/8.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 10 минута, СПД „Раднички“ – 8 минута.

Судија: Душан Војиновић и Драган Павловић из Крагујевца.

Контролор: Јелена Цветковић из Крагујевца.