Вести Рукомет / Рукомет (куп): Пораз Омладинца на свом терену

Рукометаши „Омладинца“ претрпели су пораз у утакмици Купа Србије, која је синоћ одиграна у спортској хали „Бреза“ пред малобројном Горњомилановачком публиком.

Бољи противник у овом дуелу била је екипа РК „Ужице“ из истоименог града.

Прво полувреме протекло је у бољој игри Горњомилановчана, који су имали и 5 голова предности, али се на одмор отишло при резултату 13:12.

Све до 48. минута виђена је равноправна игра, када гости за 5 минута успевају да дођу до недостижне предности и утакмицу реше у своју корист резултатом 26:31.

Према оценама тренера, најбољи појединац на овом мечу био је играч гостију Урош Зечевић, који је постигао 9 погодака.

РК „Омладинац“: Јоксић, Грујић, Милошевић 7, Драгићевић 1, Ранковић 3, Ђоковић, Даничић, Ковачевић 8, Марјановић (к), Илић 1, Мишковић 4, Кнежевић, Петровић, Колаковић 2, Благојевић. Тренер: Ивица Адамовић.

РК „Ужице“: Мурић 1, Давидовић 3, Алексић (к), Зечевић 9, Лазић 7, Радојевић 1, Рокић 7, Антонијевић, Веселиновић, Кујунџић 3. Тренер: Ненад Аћимовић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 3/7, РК „Ужице“ – 2/3.

Искључења: РК „Омладинац“ – 10 минута, РК „Ужице“ – 6 минута.

Судије: Милош Пешић из Крагујевца и Бојан Стојковић из Лапова.

Контролор: Милан Савковић из Крагујевца.