Вести Рукомет / Рукомет (м): Омладинац бољи од Пазара

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца забележили су нову победу и уписали 2 бода у утакмици 3. кола Друге рукометне лиге – Копаоник.

У хали „Бреза“, пред око 150 љубитеља рукомета, савладана је екипа РК „СУ Пазар“ из Новог Пазара резултатом 31:29.

Већ од уводних минута утакмице било је јасно да ће ово бити изузетно тежак, борбен и неизвестан дуел. Ни једна екипа није успела да дође до опипљивије предности у првих 30 минута, које је завршено резултатом 19:18 у корист домаћина.

И у наставку сусрета играло се „гол за гол“, при чему су Горњомилановчани били за нијансу бољи противник и славили против знатно искусније екипе из Новог Пазара.

Према оценама тренера, најбољи појединац на овом мечу био је играч гостију Фауд Фехратовић, који се 12 пута уписао у листу стрелаца.

РК „Омладинац“: Јоксић, Ацовић 6, Грујић, Милошевић 6, Драгићевић 1, Ранковић 2, Даничић, Ковачевић 8, Марјановић (к) 3, Илић, Колаковић, Петровић 4, Спалевић 1, Поломи. Тренер: Ивица Адамовић.

РК „СУ Пазар“: Тутић А, Хамидовић 1, Колашинац 4, Душтинац М. 1, Баћићанин, Тутић Е, Доловац, Гуџевић (к), Пашовић 5, Фехратовић 12, Салковић 1, Маврић, Душтинац 5. Тренер: Камешничанин Мерфид.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 2/4, РК „СУ Пазар“ – 3/6.

Искључења: РК „Омладинац“ – 8 минута, РК „СУ Пазар“ – 6 минута.

Судије: Драгана Јанићијевић из Крагујевца и Маја Ђорђевић из Јагодине.

Контролор: Оливер Јовановски из Јагодине.