Вести Рукомет / Рукомет (м): Победа Омладинца на премијери

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца забележили су победу у утакмици 1. кола Друге рукометне лиге – Копаоник против РК „Мокра Гора 2“ из Зубиног потока.

Меч је одигран у хали „Бреза“ пред око 150 љубитеља рукомета.

Горњомилановчани су од првог судијског звиждука кренули силовито и након 13 минута игре имали предност од 5:0. До краја полувремена играло се „гол за гол“, а на одмор се отишло при резултату 13:7 за домаће.

У наставку сусрета боља игра домаћина који је у 53. минуту стекао предност од 23:13. До краја сусрета шансу су добили млађи рукометаши са мањом минутажом, што су гости искористили и до краја сусрета успели да смање предност на 25:18.

Према оценама тренера најбољи појединац на мечу био је голман домаћих Вељко Јоксић.

РК „Омладинац“: Јоксић, Ацовић, Грујић, Милошевић 2, Драгићевић 3, Ранковић 6, Даничић, Ковачевић 8, Марјановић Н. (к) 1, Илић 1, Мишковић 2, Колаковић 1, Петровић 1, Ђоковић, Благојевић. Тренер: Ивица Адамовић.

РК „Мокра Гора 2“: Ђурић, Милић 5, Гаљак П. 3, Башчаревић, Гаљак А. 1, Трифуновић 1, Радојковић, Бјелотомић 4, Станић, Јовановић 1, Миливојевић (к) 2, Орловић, Божовић 1, Влашковић, Стевић, Ивковић. Тренер: Срђан Утвић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 2/2, РК „Мокра Гора 2“ – 2/5.

Искључења: РК „Омладинац“ – 6 минута, РК „Мокра Гора 2“ – 4 минута.

Судије: Маја Ђорђевић из Јагодине и Драгана Јанићијевић из Крагујевца.

Контролор: Александар Петровић из Јагодине.