Вести Рукомет / Рукомет (ж): Подела бодова у дербију

Дерби меч 9. кола Прве рукометне лиге – Запад за даме одигран је претходног викенда у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу.

Снаге су одмериле екипе ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца и ЖРК „Бекамент ББ 2“ из Аранђеловца.

Аранђеловчанке су боље отвориле меч и током читавог првог полувремена имале предност. На предах се отишло при резултату 12:15.

Почетак другог полувремена припао је домаћим рукометашицама, које су дошле до изједначења у 40. минуту сусрета. До краја сусрета играло се „гол за гол“, а меч је завршен резултатом 22:22. Подела бодова је, можда, и најреалнији исход овог динамичног и узбудљивог сусрета.

Према оценама тренера, најбоља играчица у оба табора била је Тијана Дакић (8).

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Андрић, Раловић 3, Ђурђић 2, Ненадовић А. 1, Стојановић, Јовичић (к) 6, Дакић 8, Радић, Ранковић, Марјановић 2, Ненадовић Ј, Јеремић. Тренер: Слободан Јевтовић.

ЖРК „Бекамент ББ 2“: Мрљеш Т. (к), Стефановић, Мареф 4, Трабелси, Прековић 7, Тадић, Бошњаковић, Делић М. 1, Делић Д, Милошевић, Милетић, Мрљеш А, Којић 3, Радивојевић, Абдукарим, Радуловић 7. Тренер: Звонко Пауновић.

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 2/3, ЖРК „Бекамент ББ 2“ – 3/7.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 10 минута, ЖРК „Бекамент ББ 2“ – 2 минута.

Судије: Марко Јовановић и Душан Петровић из Раче.

Делегат: Мица Савковић из Чачка.