Вести Рукомет / Рукомет (м): Подела бодова у „Брези“

У првом мечу пролећног дела сезоне Прве лиге – Запад, рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца дочекали су екипу РК „Бане“ из Рашке.

Меч 12. кола одигран је у спортској хали „Бреза“ пред око 100 љубитеља рукомета, а завршен је поделом бодова.

Већ од првог минута било је јасно да ће ово бити изузетно чврст, борбен и неизвестан дуел. Екипе су се у првих 30 минута смењивале у вођству, али ни једни ни други нису успели да створе више од 2 гола предности. На одмор се отишло при резултату 13:14 за госте.

У наставку сусрета идентична слика на терену. Играло се „гол за гол“ и у драматичној завршници дошло је до поделе бодова. Коначан резултат утакмице био је 26:26.

Према оценама тренера, најбољи појединац на мечу био је играч гостујуће екипе Жељко Чорбић (7).

РК „Омладинац“: Ристановић, Милошевић 4, Драгићевић, Ранковић, Марић (к) 2, Марјановић 3, Кнежевић, Спалевић, Ацовић 5, Мишковић 7, Николић 2, Милановић 3, Бабић, Благојевић. Тренер: Ивица Адамовић. Технички руководилац: Дарко Јоксић.

РК „Бане“: Арсовић, Савковић, Чорбић (7), Топаловић 2, Терзић, Милићевић Д. 8, Милићевић Ф. 3, Милошевић, Поповић, Радомировић 4, Милосављевић 1, Андрић (к), Ћирковић. Тренер: Милан Миловић. Технички руководилац: Душан Бишевац.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 3/3, РК „Бане“ – 4/4.

Искључења: РК „Омладинац“ – 6 минута, РК „Бане“ – 8 минута.

Судије: Марко Јовановић и Душан Петровић из Раче.

Контролор: Владан Вујић из Тополе.