Вести Рукомет / Рукомет (ж): Пораз у драматичном финишу

Рукометашице ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца поражене су у утакмици 5. кола Прве рукометне лиге – Запад од ЖРК „Атеница“ из Чачка.

Горњомилановчанке су боље почеле меч и након 10 минута игре стекле предност од 4:0, међутим, Чачанке брзо успевају да ухвате резултатски прикључак. Упркос томе, крај првог дела игре припао је домаћим рукометашицама, које су на одмор отишле при резултату 13:9.

Рукометашицама „Атенице“ било је неопходно само 6 минута у наставку сусрета да поново изједначе (13:13), тако да се од тог момента до краја утакмице играло „гол за гол“. Срећнија и спретнија екипа у овом мечу била је екипа из Чачка, која је голом у последњем минуту сусрета дошла до два првествена бода.

Коначан резултат сусрета био је 25:26.

Према оценама тренера најбољи појединац на овом сусрету била је Јована Рашевић, голман гостујуће екипе.

ЖРК „Металац АД“: Јанковић (к), Андрић, Раловић 2, Ненадовић А. 3, Стојановић 1, Јовичић 7, Дакић 8, Радић, Марјановић 2, Ненадовић Ј. 2. Тренер: Слободан Јевтовић.

ЖРК „Атеница“: Млађеновић 1, Мирковић Т. 7, Мирковић Ј. 5, Томић, Мијаиловић 4, Луковић, Берак, Мојићевић (к) 2, Вукосављевић 1, Јовашевић, Безаревић, Мирковић К. 6, Радомировић, Рашевић, Урошевић, Вранић. Тренер: Драган Савковић.

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 1/3, ЖРК „Атеница“ – 5/6.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 10 минута, ЖРК „Атеница“ – 6 минута.

Судије: Александар Анђић и Мирко Бјелица из Аранђеловца.

Делегат: Бојан Максовић из Аранђеловца.