Вести Рукомет / Рукомет (м): Победа Омладинца за опстанак

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца забележили су изузетно важну победу пред својом публиком у борби за опстанак у прволигашком друштву.

У одложеном мечу 21. кола Прве лиге – Запад, који је одигран у хали „Бреза“, савладана је екипа „Слоге“ из Краљева.

Прво полувреме протекло је у бољој игри гостију, који су највећу предност имали у 23. минуту (10:15). На одмор се отишло при резултату 15:19.

У наставку сусрета потпуно другачија слика на терену. Горњомилановчани су кренули силовито и за 9 минута успели да стигну и престигну предност гостију. Највећу предност домаћи су имали у 45. минуту сусрета (27:22), да би након тога уследио пад у игри, што Краљевчани успешно користе и долазе до изједначења (31:31) у 56. минуту. Веома узбудљива завршница припала је домаћину, иако су гости имали шут за изједначење пар секудни пре краја меча. Утакмица је завршена резултатом 33:32 у корист „Омладинца“.

Према оценама тренера најбољи појединац на мечу био је голман домаћих Игор Благојевић.

РК „Омладинац“: Милошевић, Спалевић 4, Марић Милош (к), Марјановић Предраг 4, Ранковић, Марјановић Ненад 4, Ивановић 1, Илић, Ацовић 6, Мишковић 12, Алапавловић, Милановић, Марић Милан 2, Бабић, Благојевић. Тренер: Дарко Јоксић.

РК „Слога“: Марковић, Ратковић 2, Антонијевић (к) 7, Новаковић 4, Маринковић 4, Гвозденовић 4, Глишић, Денић 5, Јовановић 1, Николић, Грковић 2, Басара 2, Љубичић, Јањић 1, Николић. Тренер: Милутин Марковић, Технички руководилац: Владан Костић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 3/3, РК „Слога“ – 4/7.

Искључења: РК „Омладинац“ – 4 минута, РК „Слога“ – 4 минута.

Судије: Александар Анђић и Мирко Бјелица.

Контролор: Петар Вукојичић.