Вести Рукомет / Рукомет (ж): Победа Горњомилановчанки над Пријепољем

Рукометашице ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца забележиле су победу у 16. колу Прве лиге – Запад за сениорке против трећепласиране екипе на табели – ЖРК „Пријепоље“ из Пријепоља.

Утакмица је одиграна у петак, 4. маја 2018. године, у спортској хали „Бреза“ пред око 150 гледалаца.

У првих 30 минута сусрета екипе су се смењивале у вођству, али ни једна екипа није успела да стекне опипљивију предност. Домаће рукометашице су од 20 минута пружиле знатно бољу игру од противника и од 9:12 стигле до 18:15 након првог полувремена.

Почетак другог полувремена протекао је у бољој игри гошћи које успевају да анулирају предност Горњомилановчанки. Међутим, рукометашице „Металаца“ успевају да се тргну и заиграју знатно ангажованије чиме успевају да дођу до потпуно заслужене победе резултатом 31:26.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Андрић, Раловић 2, Јеремић А, Ненадовић А. 10, Стојановић, Јовичић (к) 9, Дакић 7, Радић 1, Јанковић, Марјановић 2, Ненадовић Ј. Тренер: Слободан Јевтовић; Технички руководилац: Ненад Поповић.

ЖРК „Пријепоље“: Хасановић, Тошић 6, Бјелак (к) 13, Рондић Е, Тахтовић, Пантовић, Дивац 2, Марјановић, Рондић З, Стојадиновић 1, Цмиљановић, Драшковић, Милошевић, Фазлић, Јанковић 4. Тренер: Бојан Милинковић; Технички руководилац: Душко Марачић.

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 1/1, ЖРК „Пријепоље“ – 6/6.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 8 минута, ЖРК „Пријепоље“ – 8 минута.

Судије: Драгана Јанићијевић и Немања Павловић из Крагујевца.