Вести Рукомет / Рукомет (м): Победа Омладинца у Брези

Рукометаши „Омладинца“ савладали су РК „Бане“ из Рашке у утакмици 18. кола Прве лиге – Запад, која је синоћ одиграна у хали „Бреза“, у Горњем Милановцу.

Гости су само у првих 10 минута сусрета успели да парирају расположеним Горњомилановчанима, који су из минута у минут појачавали игру, пре свега, у одбрани. Напад „Омладинца“ је одлично функционисао па се на предах отишло при резултату 16:10.

У наставку сусрета идентична ситуација на терену. До 35. минута гости успевају да припрете (16:13), а након тога играчи „Омладинца“ из минута у минут повећавају своју предност, која је у 52. минуту износила максималних 9 голова (26:17). До краја сусрета гости успевају да ублаже пораз, а меч је завршен резултатом 29:23.

У овом сусрету сви играчи „Омладинца“ су добили шансу, а за најбоље појединце на мечу проглашени су Никола Мишковић (9) код домаћих и Никола Поповић (6) код гостујућих рукометаша.

РК „Омладинац“: Милић 3, Милошевић 1, Марић 5, Марјановић П. 2, Ранковић 1, Марјановић Н, Илић, Ацовић 3, Мишковић 9, Алапавловић 1, Милановић 1, Стефановић (к) 1, Бабић 2, Браловић, Благојевић. Тренер: Ивица Адамовић; Технички руководилац: Дарко Јоксић.

РК „Бане“: Арсовић 1, Савковић, Топаловић 4, Милосављевић 3, Милићевић 2, Терзић, Трбољевац 5, Радовановић, Поповић 6, Радомировић 2, Андрић (к). Технички руководилац: Милан Миловић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 5/5, РК „Бане“ – 1/3.

Искључења: РК „Омладинац“ – 8 минута, РК „Бане“ – 6 минута.

Судије: Немања Живић из Крагујевца и Жељко Стаменић из Аранђеловца.

Контролор: Дејан Живковић из Ваљева.