Вести Рукомет / Рукомет (м): Пораз у последњих 5 минута утакмице

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца поражени су у утакмици 6. кола Прве лиге – Запад, пред својом публиком, од РК „Трепча“ из Косовске Митровице.

Меч је одигран у спортској хали „Бреза“ пред око 100 љубитеља рукомета, а завршен је победом Митровчана резултатом 22:24, након велике резултатске драме.

Након почетног испитивања снага, Горњомилановчани су одиграли најбољих 30 минута у овој такмичарској сезони. Прво полувреме решили су у своју корист резултатом 11:5.

Наставак сусрета протекао је у сличном темпу, све до 55. минута игре (22:18). Тада домаћи рукометаши дозвољавају себи луксуз и низом почетничких грешака на пресинг противника дозвољавају „Трепчи“ да у потпуности промени резултатски ток. Гости успевају да стигну и престигну предност „Омладинца“ и меч реше у своју корист резултатом 22:24.

РК „Омладинац“: Благојевић, Стефановић (к) 1, Николић, Бабић, Ђорђевић, Марјановић Предраг 3, Милић 4, Марјановић Ненад 1, Ивановић, Илић, Марић Милан 3, Ацовић 7, Мишковић 3, Браловић, Ранковић, Мијаиловић. Тренер: Ивица Адамовић.

РК „Трепча“: Стефановић, Гаљак 6, Митровић, Мирковић, Анђелковић 2, Вуковић, Стојковић 1, Васовић, Касаловић 8, Крстовић 2, Живковић 1, Поповић 3, Перовић (к) 1, Базовић. Тренер: Небојша Митровић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 2/3, РК „Трепча“ – 3/3.

Искључења: РК „Омладинац“ – 2 минута, РК „Трепча“ – 6 минута.

Судије: Драгана Јаковљевић и Данијела Сандро из Чачка.

Делегат: Горан Соколовић.