Вести Рукомет / Рукомет (ж): Победа Горњомилановчанки у дербију

Рукометашице ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца забележиле су тријумф у комшијском дербију 4. кола Прве лиге – Запад против ЖРК „Чачак“ из истоименог града.

Малобројна публика у спортској хали „Бреза“ могла је да ужива у изузетно узбудљивом и неизвесном мечу током свих 60 минута.

Гошће су боље отвориле меч и све до 21. минута контролисале резултат (6:9). До краја полувремена, серијом 6:0, Горњомилановчанке успевају да преокрену резултат у своју корист и на одмор оду са 3 гола предности (14:11).

У наставку сусрета, све до 54. минута, играло се гол за гол. Чачанке су успеле да припрете и смање предност домаћих на само гол предности (29:28), али су играчице „Металца“ успеле да одбране резултатску предност за коначних 32:30 и нова два првенствена бода.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Андрић, Раловић 2, Јеремић А, Ђурђић 10, Урошевић, Ненадовић А. 6, Стојановић, Јовичић 7, Глишовић (К) 3, Јеремић М. 4, Ранковић, Јанковић, Ненадовић Ј. Тренер: Слободан Јевтовић.

ЖРК „Чачак“: Млађеновић 2, Мирковић Т, Мирковић Ј. 8, Поповић (к) 7, Николић, Мојићевић 1, Вукосављевић 1, Ракић 5, Мирковић К. 6, Ћурчић, Штулић, Урошевић, Петровић. Тренер: Драган Савковић.

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 3/5, ЖРК „Чачак“ – 8/9.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 14 минута, ЖРК „Чачак“ – 8 минута.

Судије: Дејан Светозаревић и Саша Токалић из Крагујевца.

Делеат: Марија Лојпур из Крагујевца.