Вести Рукомет / Рукомет (куп): Аранђеловчани у наредној рунди

Синоћ је у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу одиграна рукометна утакмица Купа Србије између РК „Омладинац“ из Горњег Милановца и РК „Шамот 2“ из Аранђеловца.

Горњомилановчани су само у првих 10 минута утакмице пружили задовољавајућу игру. Гости су, од тог момента били у константној предности па се на одмор отишло при резултату 9:12.

У наставку сусрета нешто боља игра Аранђеловчана, који су максималну предност имали у 36. минуту (11:16). Играчи „Омладинца“ успели су да се „тргну“ и дођу до изједначења у 53 минуту (25:25), али то је све што су Горњомилановчани пружили на овом мечу. Аранђеловчани су, поново, успели да се резултатски „одлепе“ и меч реше у своју корист резултатом 28:30, чиме су обезбедили пласман у наредну рунду такмичења.

РК „Омладинац“: Благојевић, Стефановић (к) 5, Николић 2, Бабић, Ристовић, Милошевић 1, Марић 3, Марјановић, Ранковић 1, Милановић 1, Ацовић 3, Мишковић 8, Браловић, Ђорђевић 3, Алапавловић 1, Мијаиловић. Тренер: Дарко Јоксић.

РК „Шамот 2“: Симоновић, Дикић, Бубања 2, Јеленић 6, Вујановић 1, Јовановић, Једоксић 1, Савић (к) 9, Матић, Лукић 5, Аврамовић 6, Николић, Прековић. Тренер: Милан Јаћимовић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 1/3, РК „Шамот 2“ – 2/4.

Искључења: РК „Омладинац“ – 8 минута, РК „Шамот 2“ – 2 минута.

Судије: Душан Петровић и Душан Војиновић.

Делегат: Павле Павловић.