Вести Рукомет / Рукомет (ж): Пораз од Крушевљанки

Утакмица 8. кола Прве лиге – Запад за сениорке између ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца и ГЖРК „Напредак 12“ из Крушевца завршена је победом гошћи резултатом 17:19.

У првих 30 минута сусрета виђена је за нијансу боља игра домаћих рукометашица које су на одмор отишле са предношћу од 6:5.

Неефикасна игра настављена је и у другом полувремену. Гошће су у периоду од 35. до 50. минута сусрета начиниле потпуни резултатски преокрет (10:16) па су до краја, рутинском игром, успеле да сачувају предност и освоје нове првенствене бодове.

Према оценама тренера, најбоље играчице на утакмици биле су Сања Глишовић (5) код домаће и Јелена Кнежевић (11) код гостујуће екипе.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Андрић, Раловић 2, Јеремић А, Ђурђић 1, Урошевић, Стојановић, Јовичић 3, Глишовић 5, Јеремић М. 3, Ранковић, Марјановић, Јанковић (к) 2, Ненадовић 1. Тренер: Слободан Јевтовић

ГЖРК „Напредак 12“: Стојилковић, Сакић (к) 4, Ћулумовић, Стаменковић 1, Кнежевић 11, Видојевић, Миленковић, Милосављевић 2, Кривокапић, Радоњић, Алексић, Николић, Стефановић Мина, Васић 1, Стефановић Милица. Тренер: Миодраг Трифуновић

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 3/6, ГЖРК „Напредак 12“ – 2/3.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 8 минута, ГЖРК „Напредак 12“ – 10 минута.

Судије: Дејан Светозаревић и Жељко Стаменић.

Делегат: Бојан Максовић.