Вести Рукомет / Рукомет (м): Србија без пласмана на Светско јуниорско првенство

Вечерас су у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, одигране утакмице 2. кола квалификационе групе 5 за пласман на Светско јуниорско првенство у рукомету.

У првом сусрету састале су се репрезентације Грчке и Исланда. Исланђани су након велике борбе, нарочито до 45. минута, успели да савладају Грке резултатом 31:24 и, како се касније испоставило, обезбеде визу за Алжир.

Други меч вечерашњег програма одигран је између Литваније и Србије. Победа у овом сусрету давала је шансу нашој репрезентацији за пласман на Светско првенство. Утакмица је добро почела по тим Србије, који је на полувреме отишао са предношћу од 9:10.

Наставак сусрета имао је потпуно другачији ток. Упркос снажној подрци са трибина, наш тим није успео да дође до тријумфа. Литванци су забележили победу резултатом 25:21, чиме су дошли до позиције 2 на табели групе 5.