Вести Рукомет / Рукомет (ж): Победа Горњомилановчанки за финале

Рукометашице ЖРК „Металац АД“ пласирале су се у финале Купа региона Западне Србије након победе над екипом ЖРК „Пријепоље“ из Пријепоља.

Полуфинални меч, који је пратило око 100 гледалаца у спортској хали „Бреза“, завршен је победом домаћих рукометашица резултатом 35:31.

Први део сусрета протекао је у равноправној игри обе екипе, али су Горњомилановчанке, захваљујући бољој игри у последњих пет минута првог полувремена, отишле на одмор са два гола предности.

Све до 45. минута владала је резултатска неизвесност (24:23). Знатно озбиљнијом игром у одбрани домаће рукометашице долазе до максималне предности на овом сусрету (35:26). У редовима домаћина шансу добијају играчице са мањом минутажом, што екипа „Пријепоља“ успешно користи па је меч завршен резултатом 35:31.

Према оценама тренера најбоље играчице на овом сусрету биле су Ана Јовичић (к) 11 код домаће и Ајлин Бјелак (к) 14 код гостујуће екипе.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Марјановић, Раловић 3, Јеремић А, Ђурђић 6, Урошевић 5, Стојановић, Јовичић (к) 11, Јеремић М. 2, Ранковић, Јанковић 2, Андрић, Ненадовић 6. Тренер: Слободан Јевтовић

ЖРК „Пријепоље“: Планић 1, Тошић 11, Бјелак (к) 14, Шаранчић, Дивац 2, Тошић 1, Милошевић 2. Тренер: Бојан Милинковић

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 7/8; ЖРК „Пријепоље“ – 4/5.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 8 минута; ЖРК „Пријепоље“ – 12 минута.

Судије: Бојан Тепавчевић и Горан Тепавчевић из Чачка.

Делегат: Мица Савковић из Чачка.