Вести Рукомет / Рукомет (куп): Победа Горњомилановчанки

Синоћ је у спортској хали „Бреза“ одиграна утакмица Купа Србије за рукометашице између ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца и ЖРК „Бекамент ББ 2“ из Аранђеловца.

Веома узбудљив и неизвестан сусрет пратило је око 100 љубитеља рукомета.

Прво полувреме протекло је у равноправној игри оба противника, али су домаће рукометашице имале благу предност током првих 30 минута па се на одмор отишло при резултату 13:11.

У наставку утакмице знатно више драме. Горњомилановчанке су успеле да дођу и до 4 гола предности (15:11), али се гошће нису предавале и знатно бољом игром праве потпуни резултатски преокрет. Од 45. до 54. минута рукометашице „Бекамента“ су контролисале игру и резултат (24:26). Веома узбудљива и динамична завршница припала је домаћим рукометашицама које су славиле резултатом 30:27.

Према оценама тренера најбоље играчице на мечу биле су Наталија Поповић код домаћих и Анђела Радуловић (8) код гостујућих рукометашица.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Радовановић, Раловић 2, Јеремић А. 1, Ђурђић 5, Урошевић 1, Стојановић, Јовичић 10, Глишовић (к) 4, Јеремић М. 3, Ранковић, Марјановић, Андрић, Ненадовић 4. Тренер: Слободан Јевтовић

ЖРК „Бекамент ББ 2“: Мрљеш Т, Младеновић 1, Стефановић 2, Ђилас 4, Бошњаковић 1, Делић М. 3, Делић Д, Павловић (к) 1, Милетић 1, Којић 6, Матић, Мрљеш А, Радуловић 8. Тренер: Звонко Пауновић; Руководилац екипе: Мира Радојичић

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 3/5; ЖРК „Бекамент ББ 2“ - 7/11.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 16 минута; ЖРК „Бекамент ББ 2“ – 2 минута.

Судије: Бојан Тепавчевић и Горан Тепавчевић из Чачка.

Делегат: Ђорђе Стаменковић из Краљева.