Вести Рукомет / Рукомет (ж): Убедљив тријумф Горњомилановчанки

У утакмици 5. кола Прве лиге – Запад за сениорке рукометашице ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца дочекале су и убедљиво савладале младу и неискусну екипу ЖРК „Кошутњак“ из Чачка.

Већ на почетку сусрета питање победника било је решено. Силовит старт домаћих није давао никакву шансу изузетно младој екипи из Чачка па је након првих 30 минута резултат био 16:2 у корист „Металца“.

У наставку сусрета и у редовима домаће екипе шансу добијају рукометашице са мањом минутажом, али се слика на терену није променила. Предност Горњомилановчанки расла је из минута у минут за коначних и убедљивих 33:9.

Према оценама тренера најбоље играчице на мечу биле су Наталија Поповић код домаћих и Теодора Крунић (4) код гостујућих рукометашица.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Раловић 2, Јеремић А. 1, Ђурђић (к) 4, Урошевић, Стојановић 2, Јовичић 3, Марјановић 3, Јеремић М. 4, Ранковић, Јанковић 5, Андрић 2, Ненадовић 7. Тренер: Слободан Јевтовић

ЖРК „Кошутњак“: Ћендић, Којовић 2, Љујић, Јаконић, Крсмановић (к) 2, Дојчиловић, Бучкић, Вујовић 1, Крунић 4, Томић, Јелић, Николић. Тренер: Благоје Стевановић; Технички руководилац: Благоје Матијашевић.

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 3/3; ЖРК „Кошутњак“ – 0/1.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 8 минута; ЖРК „Кошутњак“ – 2 минута.

Судије: Жељко Стаменић и Дејан Светозаревић.

Контролор: Јелена Цветковић.