Вести Рукомет / Рукомет (Куп): Пораз у драматичној завршници

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца доживели су још један пораз на свом терену, овога пута у утакмици Купа Србије против РК „Карађорђе“ из Тополе.

Веома мали број гледалаца у спортској хали „Бреза“ није имао прилику да ужива у квалитетној рукометној представи, али је резултатска неизвесност била присутна до последњег тренутака утакмице.

Почетак сусрета и прво полувреме нису наговештавали овакав расплет догађаја. Горњомилановчани су кренули силовито и захваљујући доброј одбрани и разноврсном нападу дошли до 7 голова предности (11:4) у 16. минуту сусрета. Од тог момента, код домаћина, шансу добијају млађи рукометаши, што гости успешно користе и на одмор се отишло са резултатом 16:13.

У наставку сусрета знатно више драме. Горњомилановчани су контролисали резултат све до 57. минута (29:27), а онда је уследио низ несхватљивих грешака што су рукометаши „Карађорђа“ зналачки искористили. Последњих 15 секудни, при резултату 30:30, рукометаши „Омладинца“ су имали напад, али су успели да изгубе лопту, добију искључење на 2 минута и приме гол у последњој секунди за коначних 30:31.

РК „Омладинац“: Благојевић, Стефановић 5, Милошевић, Лазаревић 1, Поломи 2, Ивановић, Марић (к) 2, Марјановић П. 3, Милић 2, Марјановић Н. 1, Милановић, Илић, Спалевић 2, Ацовић 1, Мишковић 9, Марковић 2.

РК „Карађорђе“: Дамњановић, Карић (к) 4, Недељковић 4, Анић 9, Јеленић, Ђорђевћ 8, Спасић 5, Живанић, Стјепановић 1, Стефановић, Ђурђевић. Технички руководилац: Љупче Рангелов.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 3/3; РК „Карађорђе“ – 3/5.

Искључења: РК „Омладинац“ – 12 минута; РК „Карађорђе“ – 2 минута.

Судије: Александар Миленковић и Јован Барјактаревић.

Делегат: Бошко Васовић.