Вести Рукомет / Рукомет (м): Пораз на крају сезоне

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца одиграли су меч последњег, 22. кола Прве лиге – Запад у сезони 2015/2016. против РК „Локомотива“ из Лапова.

Меч је одигран у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, пред око 60 љубитеља рукомета.

Прво полувреме протекло је у потпуно равноправној игри. Гости су од 10. до 20. минута били бољи противник и дошли до предности од 4 гола (6:10), али су Горњомилановчани успели да изједначе па се на одмор отишло са резултатом 14:14.

У наставку сусрета играло се „гол за гол“ све до 40. минута. Тада играчи „Локомотиве“, бољом игром, успевају да дођу до осетније резултатске предности, коју су зналачки сачували до краја меча. Утакмица је завршена резултатом 25:29 у корист гостију из Лапова.

Према оцени тренера најбољи појединци на овом сусрету били су Свето Стефановић (6) код домаће и Бранислав Раденовић (10) код гостујуће екипе.

РК „Омладинац“: Благојевић (к), Стефановић 6, Милошевић, Лазаревић 2, Поломи, Марјановић П, Милић, Марјановић Н. 1, Божовић, Илић, Спалевић, Ацовић 6, Браловић, Марић 10. Тренер: Ивица Адамовић; Технички руководилац: Дарко Јоксић

РК „Локомотива“: Раденовић 10, Тодоровић 1, Ристић, Златковић 5, Вукмировић, Јовановић 3, Богићевић, Тасић 7, Стојковић (к), Дилић 3. Тренер: Драган Штрудер; Технички руководилац: Драган Златковић

Седмерци: РК „Омладинац“ – 1/2; РК „Локомотива“ – 1/2.

Искључења: РК „Омладинац“ – 2 минута; РК „Локомотива“ – 4 минута.

Судије: Дејан Светозаревић и Саша Токалић из Крагујевца.

Делегат: Мирослав Колак из Крагујевца.