Вести Рукомет / Рукомет (м): Најбоља игра у сезони и убедљив тријумф

Утакмица 20. кола Прве лиге – Запад између РК „Омладинац“ из Горњег Милановца и РК „Ариље“ из Ариља одиграна је претходног викенда у спортској хали „Бреза“.

Пред око 150 љубитеља рукомета играчи „Омладинца“ су пружили најбољу овосезонску партију и забележили убедљив тријумф резултатом 36:26.

Само је у првих 10 минута сусрета вођена равноправна борба. Домаћи рукометаши тада крећу знатно агилније у одбрани, што је додатно олакшало посао и голманима, па је предност „Омладинца“ расла из минута у минут. На предах се отишло са резултатом 20:14.

Наставак меча донео је и извесну дозу узбуђења. Након игре „гол за гол“ домаћи рукометаши улазе у кризни период, нарочито у нападу, што Ариљци вешто користе и успевају да смање резултатски заостатак на 25:22. Ипак, убрзо ствари долазе на своје место. Горњомилановчани праве серију 7:0 и долазе до максималних 10 голова предности. У последњих неколико минута сусрета, у редовима домаћина, шансу су добили и млађи играчи са мањом минутажом, коју су вешто искористили.

Према оценама тренера најбољи појединци на овом сусрету били су Горан Лазаревић (3) код домаће и Борис Јовановић (7) код гостујуће екипе.

РК „Омладинац“: Стефановић (к) 4, Марјановић П. 4, Поломи, Милошевић 1, Марић 5, Лазаревић 3, Милић, Марјановић Н. 4, Митровић 3, Илић, Спалевић 1, Ацовић 11, Милановић, Благојевић. Тренер: Ивица Адамовић; Технички руководилац: Дарко Јоксић

РК „Ариље“: Алемпијевић, Јовановић 7, Сретеновић 1, Алексић, Пајовић 6, Томашевић 2, Гавриловић 3, Петковић, Радевић (к) 7. Тренер: Дмитар Драгичевић; Технички руководилац: Ђорђе Јеверичић

Седмерци: РК „Омладинац“ – 2/4, РК „Ариље“ – 2/5.

Искључења: РК „Омладинац“ – 4 минута, РК „Ариље“ – 2 минута.

Судије: Бојан Тепавчевић и Горан Тепавчевић из Чачка.

Делегат: Јелена Цветковић из Крагујевца.