Вести Рукомет / Рукомет (ж): Нови убедљив тријумф Горњомилановчанки

Рукометашице ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца забележиле су убедљив тријумф у утакмици 14. кола Прве лиге – Запад против ЖРК „Чачак“ из Чачка.

Меч је одигран у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, пред око 100 гледалаца.

Већ после првих пар минута игре наслућивао се победник овог дуела. Сигурна и чврста игра у одбрани и разноврсност у нападу допринели су да домаћа екипа на одмор оде са предношћу од 19:8.

У наставку сусрета тренер Јевтовић је пружио прилику играчицама са мањом минутажом, што су оне зналачки искористиле. Темпо игре није опадао па не чуди скоро 40 погодака у мрежи Чачанки. Меч је завршен резултатом 39:21 у корист екипе „Металац АД“.

Према оценама тренера најбоље играчице на овом мечу биле су Милица Јанковић (5) код домаће и Сара Млађеновић (7) код гостујуће екипе.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Раловић 6, Ђурђић 6, Урошевић, Стојановић, Јеремић 11, Ранковић, Јанковић (к) 5, Томашевић 4, Ненадовић 7. Тренер: Слободан Јевтовић

ЖРК „Чачак“: Тошић, Мирковић, Јовановић, Јовашевић, Јаћимовић, Котуровић, Берак, Чуповић 3, Вукосављевић, Јевремчевић, Млађеновић 7, Мирковић 3, Павић, Ђуровић 2, Јелесијевић (к) 6. Тренер: Драган Савковић; Помоћни тренер: Видоје Вукосављевић

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 6/7, ЖРК „Чачак“ – 5/6.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 8 минута, ЖРК „Чачак“ – 10 минута.

Судије: Драгана Јанићијевић из Крагујевца и Маја Ђорђевић из Јагодине.

Делегат: Владан Вујић из Тополе.