Вести Рукомет / Рукомет (м): Победа у драматичном сусрету

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца забележили су прву првенствену победу у заосталом мечу 14. кола Прве лиге – Запад, против РК „Раднички 2“ из Крагујевца.

Око 150 посетилаца у спортској хали „Бреза“ имало је прилику да прати изузетно узбудљив и неизвестан меч, нарочито у последњих 15 минута.

Након почетне предности домаћих (1:0), млада и полетна екипа из Крагујевца користи грешке играча „Омладинца“ и веома брзо долази до предности од 4 гола (3:7). До краја првог полувремена Горњомилановчани успевају да дођу до минуса од једног гола (11:12), али је „Раднички“ на полувреме отишао са предношћу од 12:16, највише захваљујући великом броју промашених „зицера“ од стране домаће екипе.

У наставку сусрета рукометаши „Омладинца“ крећу знатно храбрије и квалитетније, како у одбрани, тако у нападу, па је у 37. минуту на семафору стајало 16:17. Крагујевчани тада, поново, користе низ грешака и промашаја домаћина и долазе до предности од 19:23 у 49. минуту меча. Када се чинило да је пораз неизбежан, као да је поптуно друга екипа „Омладинца“ изашла на терен.

Неупоредиво већа жеља, борбеност, ангажовање, прецизност и велика подршка публике допринели су да домаћи стигну и престигну предност „Радничког 2“. У 58. минуту дошло је до тоталног резултатског преокрета. Рукометаши „Омладинца“ су стигли до предности од 26:25 па су уследила изузетно напета и узбудљива два минута сусрета. Одлична одбрана и гол за 27:25 донели су жељено растерећење у игри домаћих, а меч је завршен резултатом 28:26.

Најбољи појединци на мечу, према оценама тренера, били су Свето Стефановић (8) у домаћој и Алекса Веселиновић (8) у гостујућој екипи.

РК „Омладинац“: Благојевић, Стефановић 8, Јоветић 5, Поломи, Пантовић, Недељковић 2, Марић (к) 7, Лазаревић 1, Милић 2, Марјановић, Ивановић, Илић, Спалевић 1, Ацовић 1, Браловић, Милановић 1. Тренер: Ивица Адамовић

РК „Раднички 2“: Јовановић (к), Рајовић 2, Ристић, Веселиновић 8, Станишић, Кнежевић 6, Пешић, Стојановић 1, Мутавџић 5, Јелић 1, Барјактаревић 3. Тренер: Горан Веселиновић; Помоћни тренер: Васко Станишић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 1/3, РК „Раднички 2“ – 1/2.

Искључења: РК „Омладинац“ – 0 минута, РК „Раднички 2“ – 0 минута.

Судије: Александар Анђић и Мирко Бјелица из Аранђеловца.

Делегат: Владан Вујић из Тополе.