Вести Рукомет / Рукомет (ж): Нова убедљива победа Горњомилановчанки

У утакмици 9. кола Прве лиге – Запад за сениорке састале су се екипе ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца и ЖРК „Сочаница“ из Лепосавића.

Меч је одигран у спортској хали „Бреза“ пред око 100 гледалаца, а протекао је у апсолутној доминацији домаћих рукометашица.

Гошће су само у 1. минуту имале предност (1:0), али су играчице ЖРК „Металац АД“ веома брзо преузеле контролу над игром и у 20. минуту дошле до 5 погодака предности (11:6). Гошће су у последњих 5 минута првог полувремена успеле да искористе благо опуштање Горњомилановчанки па се на одмор отишло са резултатом 14:12.

У наставку игре још боља и сигурнија игра домаћих рукометашица. И одбрана и напад били су на високом нивоу па је предност расла из минута у минут за коначних 32:23 у корист ЖРК „Металац АД“.

Према оцени тренера најбоље играчице на овом мечу биле су Глишовић (к) 10 код домаћих и Недић 7 код гостујућих рукометашица.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Радовановић, Раловић 1, Јеремић Ана, Ђурђић 10, Урошевић 2, Стојановић, Јовичић 8, Глишовић (к) 10, Јеремић Мина, Јанковић, Томашевић, Ненадовић 1, Ранковић. Тренер: Слободан Јевтовић, Помоћни тренер: Ивана Танасковић

ЖРК „Сочаница“: Марковић, Николић, Дурлевић Славка 7, Путник 5, Вукашиновић, Милошевић Јелена, Милошевић Милена 3, Радосављевић Милена, Илић, Јевтић 1, Божић, Радовановић Кристина, Дурлевић Марија, Радосављевић Милица, Радовановић Анастасија, Недић 7. Тренер: Саша Дурлевић, Помоћни тренер: Далибор Вукашиновић

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 3/3, ЖРК „Сочаница“ – 1/2.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 6 минута, ЖРК „Сочаница“ – 2 минута.

Судије: Александар Анђић и Мирко Бјелица из Аранђеловца.

Делегат: Мирослав Колак из Крагујевца.