Вести Рукомет / Рукомет (м): Победа фаворита у мечу Купа Србије

Синоћ је у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу одигран рукометни меч Купа Србије између РК „Омладинац“ из Горњег Милановца и лидера на табели Супер Б лиге – екипе РК „Шамот“ из Аранђеловца.

Фаворит на овом мечу ни једног тренутка није доводио победу у питање. Горњомилановчани су пружили јачи отпор једино у првих 15 минута сусрета (5:7), а онда је физички спремнија и квалитетнија екипа „Шамота“ преузела контролу над игром и резултатом па се на одмор отишло са предношћу гостију од 7 голова разлике (14:21).

У наставку сусрета играло се „гол за гол“ све до 42. минута (19:25), када гости праве још једну серију голова и стичу двоцифрену предност. Меч је завршен резултатом 26:37, па су се Аранђеловчани потпуно заслужено пласирали у наредну рунду купа.

Према оценама тренера најбољи појединци на мечу били су Ђорђе Ацовић (8) код домаће и Никола Чоловић (7) код гостујуће екипе.

РК „Омладинац“: Стефановић 3, Милановић, Недељковић 4, Огњановић 1, Поломи, Марјановић Ненад 6, Јаснић (к) 1, Илић, Ацовић 8, Богдановић, Јоветић 3, Благојевић. Тренер: Дарко Јоксић, Помоћни тренер: Ивица Адамовић

РК „Шамот“: Шиник, Станић 5, Ранковић 1, Илић 2, Стојковић 1, Радисављевић 3, Чоловић 7, Митровић, Глишић 6, Милићевић 4, Ђорђевић (к) 1, Милинић, Владисављевић 4, Живковић 3. Тренер: Милан Ховорка, Помоћни тренер: Марко Обрадовић

Седмерци: РК „Омладинац“ – 3/4, РК „Шамот“ – 1/1.

Искључења: РК „Омладинац“ – 4 минута, РК „Шамот“ – 8 минута.

Судије: Душан Петровић из Раче и Душан Војиновић из Крагујевца.

Контролор: Милан Савковић из Крагујевца.