Вести Рукомет / Рукомет (ж): Убедљив тријумф ЖРК „Металац АД“

Рукометашице ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца у 7. колу Прве лиге – Запад за сениорке дочекале су и убедљиво савладале реномираног противника из Крушевца, екипу ГЖРК „Напредак 12“.

Око 150 љубитеља рукомета у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, могло је да ужива у фантастичној игри домаћих рукометашица.

Крушевљанке су до 16. минута успевале да одржавају резултатски прикључак (6:4). Одличном игром у одбрани наше рукометашице успевају да направе неколико контра-напада и стекну значајну резултатску предност (15:4 у 27. минуту меча). На полувреме се отишло резултатом 16:6 у корист Горњомилановчанки.

У наставку меча идентична слика на терену. Рукометашице ЖРК „Металац АД“ агресивне у одбрани и сигурне у нападу па је предност у 51. минуту сусрета била максималних 17 голова разлике (28:11). Тренер Јевтовић је у последњих 15 минута меча пружио прилику млађим играчицама са мањом минутажом, а меч је завршен резултатом 30:15 у корист Горњомилановчанки.

За најбоље играчице на мечу проглашене су Ана Јовичић (7) код домаћих и Марта Стојиловић (4) код гостујућих рукометашица.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Радовановић, Раловић 1, Јеремић Ана, Ђурђић 10, Урошевић 2, Ненадовић 3, Стојановић, Глишовић (к) 7, Јеремић Мина, Јовичић 7, Ранковић, Томашевић. Тренер: Слободан Јевтовић

ГЖРК „Напредак 12“: Миленковић, Милосављевић 1, Стојиловић 4, Сакић (к) 2, Ћулумовић 1, Стаменковић 2, Видојевић Виолета 1, Кривокапић 2, Радоњић, Урошевић 1, Драшковић, Васић, Видојевић Тамара, Ерић 1, Стефановић. Тренер: Зоран Арсић; Помоћни тренер: Игор Шљивић

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 2/2, ГЖРК „Напредак 12“ – 0/2.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 2 минута, ГЖРК „Напредак 12“ – 2 минута.

Судије: Немања Павловић и Драган Павловић из Крагујевца.

Делегат: Јелена Цветковић из Крагујевца.