Вести Рукомет / Рукомет (м): Омладинац – Металац 24:27

У 6. колу Прве рукометне лиге – Запад за сениоре рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца дочекали су екипу РК „Металац“ из Краљева.

Меч је одигран у спортској хали „Бреза“ пред око 150 љубитеља рукомета.

Почетак сусрета припао је гостима који су у 18. минуту имали максималну предност од 5 голова (4:9). Ипак, до одласка на одмор Горњомилановчани успевају да консолидују своје редове и дођу на гол заостатка после првих 30 минута меча (11:12).

У наставку сусрета знатно боља игра домаћих рукометаша који су у 47. минуту меча имали 3 гола предности (20:17), али је дељење „правде“ судијског пара Цвркотић – Вукојичић, које је током целог меча иритирало домаћу публику, директно утицало на коначан исход меча. Гости из Краљева су успели да меч реше у своју корист резултатом 24:27.

Према оцени тренера најбољи појединци на мечу били су Милош Марић (5) код домаћих и Никола Вукадиновић (6) код гостујућих рукометаша.

РК „Омладинац“: Стефановић 2, Огњановић, Марјановић Предраг 6, Милановић, Марић Милош 5, Ацовић 5, Поломи, Марјановић Ненад, Јаснић (к) 5, Илић, Марић Милан, Митровић, Јевтић 1, Богдановић, Ивановић, Благојевић. Тренер: Ивица Адамовић, Технички руководилац: Дарко Јоксић

РК „Металац“: Стевановић (к) 2, Миливојевић 4, Николић Ненад 1, Станић, Димитријевић 1, Батрићевић Лазар 1, Јовановић 5, Вељовић 2, Батрићевић Братислав, Поповић, Бакрачевић, Николић Милош, Гајић, Вукадиновић 6, Бошковић 4, Миловановић. Тренер: Ана Вукадиновић, Технички руководилац : Бранко Савић, Помоћни тренер: Милош Стевановић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 4/6, РК „Металац“ – 1/3.

Искључења: РК „Омладинац“ – 14 минута, РК „Металац“ – 4 минута.

Судије: Бобан Цвркотић из Прибоја и Петар Вукојичић из Пожеге.

Делегат: Мирослав Колак из Крагујевца.