Вести Рукомет / Рукомет (м): Омладинац – Нови Пазар 23:28

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца, у утакмици 4. кола Прве лиге – Запад, дочекали су другопласирану екипу на табели и кандидата за улазак у Супер лигу – екипу РК „Нови Пазар“.

Почетак меча припао је гостима који су дошли до 2 брза поготка, међутим Горњомилановчани успевају да добром игром у одбрани и квалитетним нападом дођу до предности од 5:3. Све до 20. минута меча владала је резултатска неизвесност. Захваљујући промашеним „зицерима“ из игре и пропуштеним седмерцима домаћих, екипа из Новог Пазара успева да се одвоји на сигурна 4 гола предности након првих 30. минута.

Гости су много боље почели друго полувреме, тако да су у 36. минуту имали и максималну предност на овом мечу (10:18). Рукометаши „Омладинца“ тек у 36. минуту постижу први гол у наставку утакмице, након чега су успели да се примакну на 5 голова заостатка у 46. минуту (17:22). До краја сусрета играло се гол за гол до коначних 23:28 за РК „Нови Пазар“.

РК „Омладинац“: Стефановић 2, Огњановић, Марјановић Предраг 2, Пантовић 1, Милановић, Марић Милош 3, Лазаревић 2, Поломи, Марјановић Ненад 6, Јаснић (к) 3, Илић, Марић Милан 1, Мишковић 1, Ацовић 2. Тренер: Ивица Адамовић; Технички руководилац: Дарко Јоксић.

РК „Нови Пазар“: Јеремић, Мујчиновић 2, Салковић, Ћуркић, Бадић 2, Хамидовић 1, Сефовић, Црновршанин 2, Ћосовић, Бабић 13, Миралемовић, Ћоровић, Барјактаревић, Међедовић (к) 4, Девић 4. Тренер: Реџеп Махмутовић; Технички руководилац: Хасан Мемић; Помоћни тренер: Дејан Симовић.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 4/8, РК „Нови Пазар“ – 1/1.

Искључења: РК „Омладинац“ – 12 минута, РК „Нови Пазар“ – 10 минута.

Судије: Александар Рилак и Предраг Обрадовић из Крагујевца.

Делегат: Бојан Максовић из Аранђеловца.