Вести Рукомет / Рукомет (ж): Металац АД – Књаз Милош 2 31:31

У утакмици 3. кола Прве лиге Запад за сениорке рукометашице ЖРК „Металац АД“ из Горњег Милановца дочекале су фаворизовану екипу ЖРК „Књаз Милош 2“ из Аранђеловца.

Изузетно чврста и сигурна игра Горњомилановчанки на самом почетку меча резултирала је вођством од 8:3 у 11. минуту. До краја првог полувремена играло се, претежно, гол за гол, али су гошће успеле да смање предност на 17:14.

У наставку сусрета наше рукометашице настављају са одличном игром па су у два наврата имале максималну предност од 6 голова36. и 40 минуту). Од тог момента Аранђеловчанке успевају да преузму контролу над игром захваљујући, пре свега, непрецизности и деконцентрацији домаћих рукометашица. Потпуни преокрет уследио је у 55. минуту, када гошће први пут долазе до предности.

Правда је, на неки начин, задовољена у последњим секундама сусрета када су рукометашице ЖРК „Металац АД“ постигле погодак за коначних 31:31 и поделу бодова.

Према оцени тренера, најбоље играчице на утакмици биле су Поповић код домаћих и Ђорђевић (13) код гостујућих рукометашица.

ЖРК „Металац АД“: Поповић, Радовановић, Раловић, Јеремић А, Ђурђић 11, Урошевић, Стојановић, Јовичић 12, Глишовић (к) 5, Јеремић М. 1, Јанковић 2, Томашевић, Ненадовић, Ранковић. Тренер: Слободан Јевтовић

ЖРК „Књаз Милош 2“: Мрљеш, Којић 10, Делић Д, Радојичић 6, Дукић, Прековић, Денић, Ђилас, Радуловић, Делић М, Ђорђевић 13, Николић, Ђукић, Матић, Ђоковић 5, Килибарда (к) 4. Тренер: Звонко Пауновић; Технички руководилац: Мира Радојичић; Помоћни тренер: Сања Ћосовић

Седмерци: ЖРК „Металац АД“ – 4/5, ЖРК „Књаз Милош 2“ – 6/9.

Искључења: ЖРК „Металац АД“ – 12 минута, ЖРК „Књаз Милош 2“ – 4 минута.

Судије: Драгана Јаковљевић и Данијела Сандо из Чачка.

Делегат: Горан Соколовић из Краљева.