Вести Рукомет / РУКОМЕТ (М): ОМЛАДИНАЦ – ТРЕПЧА 31:34

Рукометаши РК „Омладинац“ из Горњег Милановца нису успели да упишу прве првенствене бодове у прволигашком друштву.

У првом колу Прве рукометне лиге – Запад за сениоре Горњомилановчани су угостили РК „Трепча“ из Косовске Митровице.

Око 150 гледалаца у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, имало је прилику да ужива у изузетно квалитетном и узбудљивом мечу који је решен у последњем минуту.

Рукометаши Омладинца, иако ослабљени неиграњем четворице стандардних првотимаца, одлично су отворили меч и током целог првог полувремена имали резултатску предност од два до пет голова. На одмор се отишло резултатом 18:14 у корист наших рукометаша.

Почетак другог полувремена припао је, такође, домаћину. Међутим, 8 промашених зицера у првих 6 минута наставка сусрета допринели су да гости ухвате резултатски прикључак и дођу до изједначења у 42. минуту меча. Све до 59. минута утакмице владала је резултатска неизвесност, а онда једна спорна судијска одлука након које су гости дошли у позицију да из контра – напада реше питање победника, што су и учинили.

Меч је завршен резултатом 31:34 у корист екипе из Косовске Митровице.

Према оцени тренера, најбољи појединци на мечу били су Мишковић (9) код домаћих и Милић (10) код гостујућих рукометаша.

РК „Омладинац“: Богдановић, Милановић, Николић, Марјановић Предраг 5, Ацовић, Поломи, Лазаревић 3, Огњановић, Марјановић Ненад 4, Јаснић (к) 6, Благојевић, Мишковић 9, Илић, Ивановић 4. Тренер: Ивица Адамовић; Технички руководилац: Дарко Јоксић.

РК „Трепча“: Стевановић, Лазаревић 2, Милуновић, Гаљак, Перовић 6, Љубисављевић 1, Живковић, Вуковић 9, Васовић, Савић, Милић (к) 10, Ивановић, Стојковић 3, Цвијетић 3. Тренер: Небојша Митровић; Технички руководилац: Иван Маченовски.

Искључења: РК „Омладинац“ – 8 минута, РК „Трепча“ – 10 минута.

Седмерци: РК „Омладинац“ – 0/0, РК „Трепча“ – 3/4.

Судије: Срђан Радељић и Милан Вучетић.

Делегат: Мица Савковић.