Остале вести / ОСИУРС – стони тенис: Прањанци неприкосновени код основаца

Надметање на Општинском првенству у стоном тенису за ученике основних школа са подручја општине Горњи Милановац у оквиру ОСИУРС одржано је у четвртак, 6. октобра 2016. године.

Организатор такмичења, као и у конкуренцији средњошколаца, био је Спортски савез општине Горњи Милановац, уз техничку подршку ЈП „Спортско – рекреативни центар“ Горњи Милановац и покровитељство општине Горњи Милановац.

У појединачној конкуренцији, у категорији пионирки, прво место освојила је Марија Весковић (ОШ „Иво Андрић“ – Прањани), која је у финалном сусрету савладала Дарију Стефановић (ОШ „Десанка Максимовић). Треће место припало је Марији Ђоковић (ОШ „Иво Андрић“ – Прањани).

Екипно, код пионирки, прво место освојила је ОШ „Иво Андрић“ из Прањана. Друго место припало је ОШ „Краљ Александар I“, а треће ОШ „Свети Сава“.

У појединачној конкуренцији пионира прво место освојио је Ђорђе Сарић (ОШ „Иво Андрић“ – Прањани). Он је у финалном мечу био бољи од Лазара Миловића (ОШ „Момчило Настасијевић“). Треће место заузео је Вук Глишовић Лукић (ОШ „Момчило Настасијевић“).

ОШ „Иво Андрић“ из Прањана је и у екипној конкуренцији пионира била најбоља. Друго место заузела је ОШ „Арсеније Лома“ – Рудник, док је треће место припало ОШ „Момчило Настасијевић“.

Првопласиране екипе и појединци (код основаца и средњошколаца) имају право наступа на Окружном првенству које ће се одржати крајем октобра 2016. године.