Вести Кошарка / Кошарка (м): Завршено такмичење у летњој лиги

Последњом утакмицом између КК "ГМ 032" из Горњег Милановца и КК "Лозница" из Лознице спуштена је завеса на ово веома интересантно летње такмичење.

Утакмица је одиграна у горњомилановачкој хали "Бреза" пред стотинак навијача.

За домаћу екипу утакмица није имала такмичарски значај, а гости би у случају победе претекли на табели екипу "Младости" из Чачка.

Домаћа екипа није дозволила изненађење и победила је са 62:49 (14:15; 19:7; 17:11; 12:16).

У првој четвртини играло се веома чврсто у одбрани и резултат 14:15 показује изједначеност екипа у том периоду игре.

У другој четвртини наши кошаркаши су заиграли још чвршће у одбрани и разноврсније у нападу па је полувреме завршено вођством екипе "ГМ 032" 33:22.

У наставку домаћи играчи играју све боље што је у неколико наврата резултирало вођством и преко 20 поена разлике. Трећа трећина завршена је вођством домаће екипе 50:33, да би у последњој четвртини гости смањили резултат на коначних 62:49.

Гости су на крају заузели треће место, а наши кошаркаши четврто.

Да би у следећој сезони наступили у вишем рангу, а за то постоје реалне шансе, потребно је решити питање финансирања од око 350.000,00 динара.

Пожелимо нашим кошаркашима да успешно реше све проблеме и наступе у редовном такмичењу јер за то постоји велики интерес љубитеља овог спорта.

Сениорска кошарка има лепу традицију у Горњем Милановцу која је наступом у летњој лиги ове сезоне поново оживела.