Вести Футсал / ЗАВРШНИ ДАН ТУРНИРА – ФИНАЛЕ – 25.12.2019. године

Спуштена је завеса на 11. по реду турнир у футсалу под називом „Трофеј Горњег Милановца 2019“, који се од 12. до 25. децембра одржавао у спортској хали „Бреза“.

Организатори турнира били су Установа „Спортско – рекреативни центар“ Горњи Милановац и Футсал клуб „Металац Колорадо“, а покровитељ општина Горњи Милановац.

Медијски покровитељи турнира били су портал „ГМ Инфо“, „Таковске новине“, Телевизија „ГМ Плус“ и „ГМ Прес“.

Овогодишњи турнир се одигравао у другачијем формату него сви претходни, јер су у сениорској конкуренцији право учешћа имале екипе које су чланице Општинског фудбалског савеза. Испоставило се да је ова промена дала резултат јер је на трибинама хале „Бреза“ био присутан двоструко већи број гледалаца него претходне године.

Први меч завршне вечери одигран је у јуниорској конкуренцији, у коме су се екипе „Гремио“ и „Карека“ бориле за 3. место. „Гремио“ је од почетка сусрета доминирао на терену и убедљиво славио резултатом 6:1 (полувреме 4:0). Победнику је припао пехар и новчана награда од 6.000,00 динара, док је поражена екипа добила повраћај котизације (4.000,00 динара).

У борби за 3. место код сениора снаге су одмериле екипе ФК „Металац“ и FK „Backovac United“. ФК „Металац“ је био бољи противник и славио са 9:6 освојивши пехар и новчану награду од 15.000,00 динара, док је пораженој екипи припао повраћај котизације (6.000,00 динара).

Финални меч у јуниорској конкуренцији одиграле су екипе „IIS Materijal Handling“ и „Young Boys“. Након изједначеног почетка дуела екипа „IIS Materijal Handling“ је преузела теренску иницијативу и током читавог меча контролисала резултат. Утакмица је завршена резултатом 8:1 (полувреме 3:1). Победнику је припао пехар и новчана награда од 20.000,00 динара, док је другопласирана екипа добила пехар и 10.000,00 динара.

Последњи дуел „Трофеја Горњег Милановца 2019“ био је финални меч у сениорској конкуренцији, где су се за првака општине у малом фудбалу бориле екипе ФК „Таково“ и ФК „Луњевица“. Око 500 посетилаца у хали „Бреза“ уживало је у изузетно узбудљивом и неизвесном дуелу. Након велике борбе утакмица је завршена резултатом 2:2 (полувреме 1:1) па су шампиона одлучивали пенали. Срећнији и спретнији након пенал лутрије били су играчи ФК „Таково“ који су након три серије славили са 3:1. Победнику је припао шампионски пехар и новчана награда од 50.000,00 динара, док је другопласираној екипи припао пехар и 25.000,00 динара.

У полувремену финалне утакмице додељена је и главна награда за публику – LCD TV.

За најбољег играча у јуниорској конкуренцији проглашен је Алекса Јеремић (IIS Materijal Handling). Најбољи голман је Вељко Вукчевић (IIS Materijal Handling), док је најбољи стрелац Лука Вујовић (Гремио) – 15 погодака.

У сениорској конкуренцији за најбољег играча проглашен је Драган Мирковић (ФК „Таково“). Матеја Премовић (ФК „Металац“) је најбољи голман турнира, а Ненад Томовић (ФК „Луњевица“) је најбољи стрелац код сениора – 14 погодака. За најперспективнијег младог играча у сениорској конкуренцији проглашен је Димитрије Јочовић (ФК „Таково“).

Бранко Каравезић – Кец (ФК „Таковски устанак“) је добио диплому за најстаријег играча на турниру (53 године). ФК „Шилопај“ је награђен за „FAIR PLAY“, Владимир Петровић (ФК „Јабланица“) за најлепши гол и Дарко Обрадовић (FK „Backovac United“) за најбржи гол на турниру (у 15. секунди).

Награде и признања доделили су господин Срђан Милићевић, члан Општинског већа задужен за спорт и господин Предраг Марковић, директор Установе „Спортско – рекреативни центар“ Горњи Милановац.