Вести Футсал / 9. ДАН ТУРНИРА – ЧЕТВРТФИНАЛЕ – 23.12.2019. године

Синоћ је у спортској хали „Бреза“ почела елиминациона фаза на „Трофеју Горњег Милановца 2019“, а на програму су били четвртфинални мечеви у сениорској конкуренцији.

У првом дуелу снаге су одмериле екипе ФК „Таково“ и ФК „Јабланица“. ФК „Таково“ је од почетка утакмице наметнуло свој ритам игре и током читавог тока сусрета контролисало резултат. Меч је завршен резултатом 7:1 (полувреме 2:0), чиме су „домаћи“ обезбедили пласман у полуфинале.

Други четвртфинални сусрет одиграле су екипе ФК „Луњевица“ и ФК „Брезак“. Играчи ФК „Луњевица“ били су бољи противник у овом дуелу и заслужено славили резултатом 7:2 (полувреме 2:1), чиме су постали други полуфиналиста на турниру.

Трећи четвртфинални пар чиниле су екипе ФК „Металац“ и ФК „Доња Врбава“. ФК „Металац“ је оправдао улогу фаворита и забележио победу резултатом 7:1 (полувреме 5:0) за пласман у полуфинале.

Последњи четвртфинални дуел и последњи меч јучерашњег програма одиграле су екипе FK „Backovac United“ и ФК „Озремица“. Најузбудљивији и најнеизвеснији дуел досадашњег тока турнира завршен је победом FK „Backovac United“ и то након пенал лутрије (3:2), јер је након 40 минута игре резултат на семафору био 1:1.

У уторак, 24. децембра 2019. године, игају се полуфиналне утакмице и у јуниорској и у сениорској конкуренцији.