Вести Футсал / Футсал: Пораз Србије у препуној „Брези“

Синоћ је у препуној хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, одигран пријатељски футсал меч за играче до 19 година између Србије и Шпаније, на коме су наступила и 4 играча из нашег града.

Организатори сусрета били су Фудбалски савез Србије и Футсал клуб „Металац Колорадо“, уз техничку подршку Установе „Спортско – рекреативни центар“ Горњи Милановац.

Око 1500 гледалаца могло је да ужива у изузетно интересантном и борбеном дуелу, који је завршен победом Шпаније резултатом 2:4.

Већ након једног минута игре гости су дошли до предности. Стрелац је био Давид Пења Ромеро. Остатак првог дела протекао је у равноправној игри оба противника, на одмор се отишло при резултату 0:1.

У полувремену утакмице на паркет хале „Бреза“ истрчали су најмлађи фудбалери ФК „Металац“ и ФК „Таково“, при чему су показали своје фудбалско умеће и тако употпунили овај футсал спектакл.

Наставак утакмице протекао је у знатно ефикаснијој игри оба противника. У 26. минуту на 0:2 повисио је Бернат Повил Кердеира, а само два минута касније стрелац је био Адриан Родригез Мостеирин за 0:3. На 1:3 смањио је Давид Миковић голом у 30. минуту, а наду за резултатски преокрет наше репрезентације донео је Лазар Маринковић голом у 39. минуту. Тачку на овај дуел ставио је Антонио Перез Ортега поготком у 40. минуту.

Србија: Немања Милановић (к), Немања Димитријевић, Енсар Реџовић, Лазар Маринковић, Јован Урошевић, Ђорђе Росић, Андреј Влајковић, Никола Милашиновић, Давид Миковић, Зоран Арђељан, Матија Урошевић, Александар Мандић, Марко Стојановић, Владан Кољајић. Селектор: Владимир Јовановић. Тренери: Марко Гавриловић и Иван Мандић.

Шпанија: Хесус Алваро Рецио Лара, Бернат Повил Кердеира, Нестор Вале Гомез, Алберто Мирас Неира, Игњацио Торес Салазар (к), Алехандро Серон Алберт, Давид Пења Ромеро, Рикардо Мајор Гонзалвес, Адриан Ривера Гонзалес, Антонио Перез Ортега, Мануел Себриан Ромеро, Адриан Переира Оливерос, Кристиан Молина Пардо, Адриан Родригез Мостеирин. Селектор: Алберт Каниљас Алавес. Тренер: Рамон Бареиро Посе.

Судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Бојан Буројевић.