Вести Футсал / Завршен „Трофеј Горњег Милановца 2018“

Утакмицама за 3. место у категорији јуниора и сениора, као и финалним дуелима у свим категоријама завршен је 10. турнир у футсалу „Трофеј Горњег Милановца 2018“.

Турнир се од 13. до 26. децембра 2018. године играо у спортској хали „Бреза“ под покровитељством општине Горњи Милановац.

Организатори турнира били су Установа „Спортско – рекреативни центар“ Горњи Милановац и Футсал клуб „Металац Колорадо“, а медијски покровитељи „ГМ Инфо“, „Таковске новине“ и Регионална телевизија „Телемарк“.

У првој утакмици завршне вечери, у борби за 3. место у категорији јуниора, снаге су одмериле екипе „Young Boys“ i „IIS Materijal Handling“. „Гости“ су одиграли одличан меч и забележили убедљиву победу резултатом 2:8 (полувреме 1:2).

У утакмици за 3. место код сениора састале су се екипе „Печат“ и „Врбава“. Веома узбудљив и интересантан дуел припао је екипи „Врбаве“, која је славила резултатом 1:3, иако је у првом полувремену приказана потпуно равноправна игра (1:1).

Серију финалних дуела отворили су пионири. У дуелу екипа „Металац 2005“ и „ЦЗГМ“ бољи противник била је екипа „Металац 2005“, која је по други пут на турниру савладала „ЦЗГМ“. Овога пута резултат је био 4:2 (полувреме 1:1).

Овом победом екипа „Металац 2005“ је освојила 1. место на турниру. Другу позицију заузела је екипа „ЦЗГМ“, док је треће место припало „Миленијуму“.

За најбољег играча у пионирској конкуренцији проглашен је Огњен Мимовић (ЦЗГМ), најбољи голман је Вељко Петровић (Металац), а најбољи стрелац је Немања Недељковић (Миленијум).

Финални меч у јуниорској конкуренцији одиграле су екипе „Кумови“ и „Фамилија“. После изједначеног првог полувремена (2:2), „Кумови“ знатно бољом игром успевају да дођу до велике предности и меч реше у своју корист резултатом 6:3.

„Кумови“ су освојили прво место, екипа „Фамилија“ друго, док је екипа „IIS Materijal Handling“ заузела треће место.

За најбољег играча у категорији јуниора проглашен је Јован Урошевић (Кумови). Најбољи голман је Владан Кољајић (Кумови), а најбољи стрелац Лазар Урошевић (Young Boys).

Велико финале у сениорској конкуренцији одиграле су екипе „Гружа Транспорт“ и „Панекспрес“. Реприза прошлогодишњег финала припала је екипи „Панекспрес“ која је фуриозном игром дошла до убедљиве победе резултатом 8:1 (полувреме 5:0).

Екипа „Панекспрес“ освојила је прво место и „Трофеј Горњег Милановца 2018“. „Гружи Транспорт“ припало је друго место, док је екипа „Врбаве“ освојила треће место.

За најбољег играча проглашен је Дарко Стојковић (Панекспрес). Најбољи голман је Ђорђе Лишанин (Панекспрес), а најбољи стрелац Немања Вукашиновић (Панекспрес). За најперспективнијег младог играча проглашен је Горан Савић (Гружа Транспорт).