Вести Футсал / Почео „Трофеј Горњег Милановца 2018“

Синоћ је у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, почео јубиларни десети „Трофеј Горњег Милановца 2018“, чији је покровитељ општина Горњи Милановац.

Првог дана турнира на програму су биле 4 утакмице – по две у јуниорској и сениорској конкуренцији.

Турнир су отвориле екипе „Фамилија“ и „Tehno Car“. Већ од почетка сусрета могао се наслутити победник овог дуела. „Фамилија“ је од самог почетка утакмице контролисала игру и резултат и на крају заслужено славила резултатом 5:2 (полувреме 3:0).

Други меч у јуниорској конкуренцији одиграле су екипе „Кумови“ и „Протинг“. Сигурном игром „Кумови“ су дошли до убедљиве победе резултатом 8:2 (полувреме 5:1).

Први меч у сениорској конкуренцији одигран је између једног од главних фаворита за освајање турнира, екипе „Панекспрес“ и „Blue Bulls“. После првих 20 минута било је јасно да ће „Панекспрес“ забележити убедљиву победу у овом дуелу. Утакмица је завршена резултатом 7:2 (полувреме 6:0).

Најузбудљивији дуел првог дана турнира виђен је у одмеравању снага екипа „Гружа Транспорт“ и „GM Racing Team“. Након велике борбе у првом полувремену на предах се отишло при резултату 2:2. У наставку је „домаћин“ био за нијансу бољи противник и славио резултатом 3:2.