Вести Футсал / Девети дан „Трофеја Горњег Милановца 2017“ – Четвртфинале

Вечерас су у спортској хали „Бреза“ одиграна по два четвртфинална меча у јуниорској и сениорској конкуренцији на турниру у футсалу „Трофеј Горњег Милановца 2017“.

Све резултате и табеле можете пратити кликом на линк: резултати и табеле

Прво четвртфинално вече отвориле су екипе „Тапа Тапа“ и „Пивце за живце“, које се такмиче у категорији јуниора. Након почетне предности „гостију“, екипа „Тапа Тапа“ у потпуности преузима теренску иницијативу и долази до убедљиве победе, којом су постали први полуфиналисти турнира. Меч је завршен резултатом 10:1 (полувреме 4:1).

Други четвртфинални меч у јуниорској конкуренцији одиграле су екипе „Техно Кар“ и „Кафе Централ“. Утакмицу су боље „отворили“ играчи екипе „Техно Кар“, али су „гости“ успели да консолидују своје редове и на полувреме оду са заостатком од 2:1. У наставку сусрета само је екипа „Техно Кар“ постојала на терену. Сигурном и чврстом игром на сваком делу терена „домаћи“ су дошли до победе од 6:2 и пласмана у полуфинале.

Четвртфиналне дуеле у сениорској конкуренцији започеле су екипе „Радовић Транспорт“ из Чачка и „Кафе Трим“ из Горњег Милановца. Беспоштедна борба обележила је читав ток овог меча. Горњомилановчани су добро почели сусрет и након 12 минута игре стекли предност од 0:2. Чачани успевају да изједначе до краја првог полувремена па се при резултату 2:2 отишло на одмор. У наставку мреже су мировале па су шестерци одлучивали о полуфиналисти. Срећнија и спретнија екипа била је „Радовић Транспорт“, која је три пута погађала за укупних 5:4.

Последњи дуел прве четвртфиналне вечери одиграле су екипе „Металац Колорадо“ из Горњег Милановца и „Кафе Револт Панекспрес“ из Чачка, за коју наступа неколицина бивших и садашњих репрезентативаца. Чачани су боље отворили меч, али су „Циркузанти“ у последњем минуту првог дела игре успели да изједначе па се при резултату 1:1 отишло на одмор. Можда и најквалитетнији меч на целом турниру припао је Горњомилановчанима, који су сјајном игром у наставку постигли још два поготка за коначних 3:1 и пласман у полуфинале.