Вести Футсал / Осми дан „Трофеја Горњег Милановца 2017“ – Крај групне фазе

Синоћ су у спортској хали „Бреза“ одигране последње утакмице групне фазе „Трофеја Горњег Милановца 2017“, који се под покровитељством општине Горњи Милановац одржава од 13. до 26. децембра.

Све резултате и табеле можете пратити кликом на линк: резултати и табеле

Први меч вечери одигран је у јуниорској конкуренцији у оквиру групе Ц, а састале су се екипе „Тапа Тапа“ и „РП Штампарија“. Дуел који је одлучивао о директном пласману у четвртфинале припао је екипи „Тапа Тапа“ резултатом 6:5 (полувреме 3:3).

Други и последњи меч у јуниорској конкуренцији одигран је у оквиру групе Б, где су снаге одмериле екипе „Ер Турс“ и „Техно Кар“. Фаворит на овом мечу, али и на целом турниру, лако је изашао на крај са противником и славио убедљиву победу. Утакмица је завршена резултатом 1:9 (полувреме 0:6) у корист екипе „Техно Кар“.

Након овог дуела комплетирано је такмичење по групама код јуниора и обављен жреб за четвртфинале у коме ће се састати: „ИИС Материјал Хендлинг“ – „РП Штампарија“, „Кумови“ – „Технопласт“, „Техно Кар“ – „Кафе Централ“ и „Тапа Тапа“ – „Пивце за живце“.

У конкуренцији сениора није одигран први меч, у коме је требало да се састану екипе „Киди“ и „Транспорт Гружа“, у оквиру групе Б. Утакмица је регистрована службеним резултатом 0:3 у корист „Транспорт Груже“ због недоласка екипе „Киди“.

Претпоследњи дуел синоћњег програма био је дерби групе Б, који је одлучивао о пласману на прве две позиције на табели. Састале су се екипе „Транспорт Гружа“ и „Кафе Револт Панекспрес“. Одлична игра две екипе током читавог тока сусрета, али је екипа из Груже имала више свежине и меч решила у своју корист резултатом 5:2 (полувреме 0:0), чиме је заузела прво место у групи.

Последњи меч групне фазе одигран је у оквиру групе А. Снаге су одмериле екипе „ДЕ Шпед“ и „Металац Колорадо Олд Скул“. „Циркузантима“ је меч био резултатски небитан, јер су изгубили сваку шансу за четвртфинале, док је екипи „ЕД Шпед“ и бод био довољан за пласман у завршну фазу. „Стара школа“ је пружила фантастичну партију и заслужено победила резултатом 1:5 (полувреме 0:1), чиме је омогућила екипи „Кафе Трим“ да буде други четвртфиналиста из ове групе.