Вести Футсал / Пети дан „Трофеја Горњег Милановца 2017“ – 17. децембар 2017. године

Дисциплинска комисија турнира изрекла је казне за виновнике инцидента који се догодио након утакмице „Кафе Трим“ из Горњег Милановца и „ДЕ Шпед“ из Крагујевца. Кажњени су: Вељко Вукчевић - „Кафе Трим“ (4 утакмице забране играња које одрађује и у јуниорској и у сениорској конкуренцији), Немања Солујић – „Кафе Трим“ (3 утакмице забране играња), Ненад Миловановић – „ДЕ Шпед“ (3 утакмице забране играња) и Борис Марјановић – „ДЕ Шпед“ (3 утакмице забране играња). Све казне теку од 16. децембра 2017. године.

Петог дана турнира „Трофеј Горњег Милановца 2017“ одигране су по три утакмице у јуниорској и сениорској конкуренцији, на којима је постигнуто 36 голова.

Распоред одигравања утакмица на турниру можете видети и преузети кликом на следећи линк: dokumenta/rasporedturnir2017.pdf

У оквиру групе „Б“, у јуниорској конкуренцији, састале су се екипе „Ер Турс“ и „Кобра РИВ“. Прво полувреме протекло је у равноправној игри, али је екипа „Ер Турс“ на предах отишла са предношћу од 2:1. У наставку потпуна доминација „домаћина“, који меч решавају у своју корист резултатом 9:2.

Други меч у јуниорској конкуренцији одигран је у групи Ц, а састале су се екипе „Росонери“ и „РП Штампарија“. „РП Штампарија“ је од самог почетка контролисала ток меча и забележила рутинску победу резултатом 2:6, чиме је знатно повећала шансу за пласман у елиминациону фазу.

Последњи меч јучерашњег програма у јуниорској конкуренцији одигран је у групи А између екипа „Пицерија Кинг“ и „Пивце за живце“. Меч је завршен победом „гостујуће“ екипе резултатом 2:6 (полувреме 0:2), која је освојила прве бодове на овогодишњем турниру и сачувала шансе за пласман у наредну рунду.

Такмичење у сениорској конкуренцији отвориле су горњомилановачке екипе „ГМВ Дентал“ и „Сервис Драгићевић“, које се надмећу у групи Ц. Изузетно борбен, узбудљив и неизвестан меч завршен је поделом подова. Резултат меча био је 2:2 (полувреме 1:1), тако да овај нерешен исход и једној и другој екипи даје шансу за пролазак даље.

Претпоследњи дуел синоћњег програма одигран је у оквиру А групе. Састале су се екипе „Макс Бет“ из Ивањице и „Металац Колорадо Олд Скул“ из Горњег Милановца. Ивањичани су одиграли одличан меч и забележили убедљиву победу резултатом 7:0 (полувреме 3:0). Овом победом „Макс Бет“ је обезбедио прву позицију у групи и пласман у елиминациону фазу.

Ивањичани су одиграли још један меч, чиме су завршили недметање у групној фази. Противник је била екипа „ДЕ Шпед“ из Крагујевца. Можда и највеће изненађење турнира приредили су Крагујевчани, који су искористили умор и благу дозу опуштања екипе из Ивањице и славили резултатом 0:1 (полувреме 0:0).

Након 6. дана турнира уследиће дводневна пауза, а турнир се наставља у четвртак, 21. децембра 2017. године.