Вести Футсал / Трећи дан турнира – 15. децембар 2017. године

Синоћ је у спортској хали „Бреза“ одиграно пет утакмица у оквиру футсал турнира „Трофеј Горњег Милановца 2017“, који се одржава под покровитељством општине Горњи Милановац.

Распоред одигравања утакмица на турниру можете видети и преузети кликом на следећи линк: dokumenta/rasporedturnir2017.pdf

Први меч у јуниорској конкуренцији одиграле су екипе „Ер Турс“ и „Технопласт“, које се налазе у групи Б. Иако је прво полувреме протекло резултатски неизвесно (4:5), екипа „Технопласт“ је успела да се резултатски „одлепи“ у наставку и реши утакмицу у своју корист резултатом 5:8.

Други дуел у јунирској конкуренцији, који је одигран у оквиру групе Ц, донео је највећи резултатски преокрет јучерашњег програма. Састале су се екипе „Кумови“ и „РП Штампарија“. Првих 20 минута припало је екипи „РП Штампарија“, која је овај део сусрета решила у своју корист резултаом 1:2. У наставку потпуно другачија слика на терену. „Кумови“ у потпуности контролишу игру, успевају да стигну и престигну предност „гостију“ за коначних 5:3.

Први утакмица у сениорској конкуренцији трећег дана „Трофеја Горњег Милановца 2017“ одиграна је у оквиру групе Д. Снаге су одмериле горњомилановачке екипе „Хелиос“ и „Нови другари“. Сигурна и чврста игра екипе „Хелиос“ резултирала је убедљивом победом. Меч је завршен резултатом 7:2 (полувреме 2:0).

Екипе „Сервис Драгићевић“ из Горњег Милановца и „Радовић Транспорт“ из Чачка, које се такмиче у групи Ц, одиграле су претпоследњи дуел синоћњег програма. Чачни су оправдали улогу фаворита у овој утакмици и меч решили у своју корист резултатом 2:10 (полувреме 1:3).

Последњи дуел трећег дана турнира, који је одигран у оквиру А групе, донео је и највише узбудјења до сада. Екипе „Кафе Трим“ из Горњег Милановца и „ДЕ Шпед“ из Грагујевца одиграле су фантастичан меч. На предах се отишло при резултату 2:1, али је у наставку, након много узбуђења и по једног гола на обе стране у последњем минуту сусрета, дошло до поделе бодова (4:4). Мрљу на овај меч бацило је кошкање играча обе екипе након последњег судијског звиждука, али су се страсти ипак смириле.