Вести Футсал / Други дан турнира – 14. децембар 2017. године

Другог дана турнира „Трофеј Горњег Милановца 2017“ одиграно је пет утакмица – две у јуниорској и три у сениорској конкуренцији.

Распоред одигравања утакмица на турниру можете видети и преузети кликом на следећи линк: dokumenta/rasporedturnir2017.pdf

Присутна публика у спортској хали „Бреза“ могла је да ужива у изузетно ефикасној футсал вечери у којој је постигнут 41 погодак.

Први сусрет другог такмичарског дана одигран је у јуниорској конкуренцији, у оквиру групе А, а састале су се екипе „Kaфе Централ“ и „Пивце за Живце“.Већ после првих 20 минута игре могао се наслутити победник. Екипа „Kaфе Централ“ је на предах отишла са предношћу од 3:0. Наставак сусрета није донео ништа ново. Фудбалери екипе „Kaфе Централ“ били су бољи противник и заслужено славили резултатом 6:1.

Другу утакмицу у јуниорској конкуренцији одиграле су екипе „Кумови“ и „Тапа Тапа“, које се надмећу у групи Ц.Као и у првој утакмици вечерашњег програма, „домаћин“ је диктирао ритам игре, што је резултирало убедљивом победом од 7:1 (полувреме 3:1).

Премијерни меч у сениорској конкуренцији, у оквиру групе Б, одиграле су екипе „Аутоплац ДМ“ из Ваљева и „Киди“ из Горњег Милановца. Ваљевци су оправдали улогу фаворита и након одличне игре славили резултатом 9:3 (полувреме 3:0).

Екипа „Аутоплац ДМ“, у свом другом наступу ове вечери забележила је пораз. Најнеизвеснији меч другог дана турнира Ваљевци су одиграли против екипе „Гружа Транспорт“ из Груже. Након првих 20 минута екипа из Ваљева имала је предност од 2:1. Међутим, у наставку утакмице долази до великог преокрета. Екипа „Гружа Транспорт“ користи умор и пад концентрације противника и одличном игром долази до првих бодова на турниру. Меч је завршен резултатом 3:5.

Горњомилановачки дерби вечери одиграле су екипе „Металац Колорадо“ и „Хелиос“. Иако се очекивао далеко неизвеснији меч у резултатском смислу, екипа „Металац Колорадо“ је лако изашла на крај са далеко искуснијим противником. Коначан резултат овог дуела био је 5:1 (полувреме 2:0).