Вести Футсал / Футсал: Драма у „Брези“ за нова 3 бода

Дерби меч 16. кола Друге футсал лиге – група Запад, али и целог првенства, одигран је крајем прошле седмице у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу.

Првопласирана екипа на табели, ФК „Металац Колорадо“ из Горњег Милановца дочекала је, до овог кола, другопласирану екипу на табели – КМФ „Партенон“ из Смедеревске паланке.

Око 500 посетилаца у спортској хали „Бреза“ уживало је у веома напетој, неизвесној, али и изузетно квалитетној утакмици.

Почетак меча није био обећавајући по „Циркузанте“. Гости су већ у 2. минуту дошли до предности голом Вирјевића.Током већег дела првог полувремена гости су контролисали игру, али су Горњомилановчани поготком Николића у 19. минуту успели да изједначе па се на одмор отишло са резултатом 1:1.

У наставку утакмице екипа „Партенона“ креће још силовитије и са три брза поготка долази до предности од 1:4. Стрелци су били Вирјевић у 21, Петровић у 22 и Јоцић у 23. минуту. Играчи, али и навијачи „плавих“, били су у шоку. Уследио је „тајм-аут“ тренера домаћих Вуксановића, који је, како се касније испоставило, био пресудан за даљи ток сусрета. Као да је потпуно друга екипа „Колорада“ истрчала на терен. Знатно одлучнија игра, јак пресинг по целом терену, велика срчаност, борба и пожртвовање резултирали су већ у 25. минуту. „Бомба“ Вукашиновића за 2:4 била је иницијална каписла за још бољу игру „Циркузаната“. Стефан Петровић је у 31. минуту смањио на 3:4 чиме је поново завладала резултатска неизвесност, а потпуни делиријум на трибинама настао је у 35. минуту када је Средојевић погодио мрежу Паланчана за 4:4.

Иако је нерешен резултат остављао екипу „Колорада“ на челу табеле, домаћи фудбалери се нису задовољавали поделом бодова. Настављени су опасни напади ка голу противника, а потпуни резултатски преокрет уследио је у 37. минуту. Николић је својим другим поготком донео предност домаћој екипи од 5:4 и када су гости кренули на „све или ништа“ са 5 играча у пољу, капитен Лалић је фантастичним лобом у 39. минуту поставио коначан резултат меча – 6:4.

Фудбалери ФК „Металац Колорадо“ у наредном колу гостују у Ивањици још једном директном конкуренту за прву позицију и пласман у виши ранг – екипи КМФ „Ивањица“.

ФК „Металац Колорадо“: Теофиловић, Вукашиновић 1, Миланковић, Средојевић 1, Сејдић, Филиповић, Николић 2, Стефан Петровић 1, Лалић (к) 1, Спасојевић, Иванковић, Немања Петровић, Максимовић, Лазаревић. Тренер: Иван Вуксановић; Помоћни тренер: Никола Јовановић.

КМФ: „Партенон“: Несторовић, Бркић (к), Вирјевић 2, Кокотовић, Мајсторовић, Јоцић 1, Дробњаковић, Ратковић, Ћосић, Петровић 1, Панић, Милић. Тренер: Зоран Живановић; Помоћни тренер: Вељко Спасојевић.

Судије: Дарко Радосављевић и Бојан Савић из Крагујевца.

Делегат: Рајко Никитовић из Чачка