Вести Футсал / Футсал (куп): Пораз од прволигаша из Врања

Синоћ је у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, одигран меч 1/8 финала Купа Србије у футсалу између ФК „Металац Колорадо“ из Горњег Милановца и КМФ „Врање“ из Врања.

Око 300 присутних гледалаца могло је да ужива у изузетно квалитетној игри обе екипе, а за коначан исход меча и пласман у наредну рунду пресудило је искуство прволигаша из Врања.

„Циркузанти“ су одлично почели меч. Изузетно храбра и агресивна игра у пољу материјализована је у 13. минуту меча, када је Миланковић затресао мрежу голмана Тасића. Први део сусрета завршен је резултатом 1:0.

И у наставку сусрета Горњомилановчани су наставили са храбром и отвореном игром. Међутим, искуство Врањанаца је дошло до изражаја. Головима Величковића у 28. и Николића у 29. минуту гости долазе до резултатског преокрета. Гол за коначних 1:3 постигао је Стефановић у 37. минуту сусрета. Треба истаћи сјајну партију голмана гостију Тасића, који је најзаслужнији што се мрежа гостију није затресла још који пут.

Екипа „Металац Колорадо“ је била потпуно равноправан противник у овом мечу, чиме је показала да се може носити са екипама из елитне конкуренције. Недостатак искуства и среће били су елементи који су превагнули на страну екипе „Врања“.

ФК „Металац Колорадо“: Максимовић, Немања Петровић, Вукашиновић, Миланковић 1, Средојевић, Николић, Филиповић, Теофиловић, Сејдић, Лазаревић, Спасојевић, Стефан Петровић, Лалић (к), Иванковић. Тренер: Иван Вуксановић; Помоћни тренер: Никола Јовановић

КМФ „Врање“: Тасић, Николић 1, Арсовски, Стефановић 1, Стоилковић, Вучковић, Немања Милосављевић, Никола Милосављевић, Величковић 1. Тренер: Горан Јовић