Вести Футсал / Први дан турнира „Трофеј Горњег Милановца 2015“

Синоћ је у спортској хали „Бреза“, у Горњем Милановцу, почео традиционални новогодишњи турнир у малом фудбалу „Трофеј Горњег Милановца 2015“, који се одржава под покровитељством општине Горњи Милановац.

Организатори турнира су ЈП „Спортско – рекреативни центар“ Горњи Милановац, Спортски савез општине Горњи Милановац и Футсал клуб „Металац Колорадо“, а медијски покровитељ Регионална телевизија „Телемарк“.

Већ првог дана такмичења виђено је доста узбуђења, неизвесности и 27 лепих голова.

Премијерни меч овогодишње турнира одигран је у омладинској конкуренцији. У мечу групе Б састале су се горњомилановачке екипе „Фејнорд“ и „Звонце“. Доста изједначен и неизвестан меч завршен је победом екипе „Звонце“ резултатом 3:4, иако се на полувреме отишло са нерешеним резултатом (1:1).

Други меч је, такође, одигран у омладинској конкуренцији и то у групи Ц. Горњомилановачке екипе „Пекара Мома“ и „Ауто центар Технокар“ одиграле су изузетно неизвестан и борбен дуел који је завршен поделом бодова. Коначан резултат сусрета био је 2:2 (полувреме 1:1).

Први, уједно и дерби меч у сениорској конкуренци одиграле су горњомилановачке екипе „Наполи Централ 032“ и „Кафе Трим“. Изузетно квалитетан меч са доста борбености, добре игре на обе стране, али и прелепих голова припао је екипи „Кафе Трим“, која је забележила победу резултатом 2:3 (полувреме 1:2).

Уследило је свечано отварање турнира. Председник општине Горњи Милановац, господин Милисав Мирковић, пригодним говором је поздравио такмичаре, организаторе, посетиоце и пожелео фер и коректну борбу током читавог турнира.

Претпоследњи меч првог дана турнира одигран је између екипа „Баланс центар“ из Горњег Милановца и „Виа Восток“ из Чачка. Прво полувреме протекло је у бољој игри Чачана, који су овај део игре решили у своју корист резултатом 0:2. У наставку сусрета слична слика на терену. „Виа Восток“ постиже још два гола до краја сусрета за коначних 1:4.

У последњем сурету синоћног програма снаге су одмериле екипе „Металац Колорадо“ и „Лика“. Први део сусрета протекао је у изједначеној борби, о чему сведочи и резултат од 1:1. У наставку утакмице екипа „Металац Колорадо“ бољом игром долази до прва 3 бода на турниру. Меч је завршен резултатом 4:2.

Турнир се наставља у уторак, 15. децембра 2015. године, а почетак прве утакмице заказан је за 18:00 часова.