Vesti Rukomet / Rukomet (m): Pobeda Omladinca na premijeri

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca zabeležili su pobedu u utakmici 1. kola Druge rukometne lige – Kopaonik protiv RK „Mokra Gora 2“ iz Zubinog potoka.

Meč je odigran u hali „Breza“ pred oko 150 lјubitelјa rukometa.

Gornjomilanovčani su od prvog sudijskog zvižduka krenuli silovito i nakon 13 minuta igre imali prednost od 5:0. Do kraja poluvremena igralo se „gol za gol“, a na odmor se otišlo pri rezultatu 13:7 za domaće.

U nastavku susreta bolјa igra domaćina koji je u 53. minutu stekao prednost od 23:13. Do kraja susreta šansu su dobili mlađi rukometaši sa manjom minutažom, što su gosti iskoristili i do kraja susreta uspeli da smanje prednost na 25:18.

Prema ocenama trenera najbolјi pojedinac na meču bio je golman domaćih Velјko Joksić.

RK „Omladinac“: Joksić, Acović, Grujić, Milošević 2, Dragićević 3, Ranković 6, Daničić, Kovačević 8, Marjanović N. (k) 1, Ilić 1, Mišković 2, Kolaković 1, Petrović 1, Đoković, Blagojević. Trener: Ivica Adamović.

RK „Mokra Gora 2“: Đurić, Milić 5, Galјak P. 3, Baščarević, Galјak A. 1, Trifunović 1, Radojković, Bjelotomić 4, Stanić, Jovanović 1, Milivojević (k) 2, Orlović, Božović 1, Vlašković, Stević, Ivković. Trener: Srđan Utvić.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 2/2, RK „Mokra Gora 2“ – 2/5.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 6 minuta, RK „Mokra Gora 2“ – 4 minuta.

Sudije: Maja Đorđević iz Jagodine i Dragana Janićijević iz Kragujevca.

Kontrolor: Aleksandar Petrović iz Jagodine.