Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Podela bodova u derbiju

Derbi meč 9. kola Prve rukometne lige – Zapad za dame odigran je prethodnog vikenda u sportskoj hali „Breza“, u Gornjem Milanovcu.

Snage su odmerile ekipe ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca i ŽRK „Bekament BB 2“ iz Aranđelovca.

Aranđelovčanke su bolјe otvorile meč i tokom čitavog prvog poluvremena imale prednost. Na predah se otišlo pri rezultatu 12:15.

Početak drugog poluvremena pripao je domaćim rukometašicama, koje su došle do izjednačenja u 40. minutu susreta. Do kraja susreta igralo se „gol za gol“, a meč je završen rezultatom 22:22. Podela bodova je, možda, i najrealniji ishod ovog dinamičnog i uzbudlјivog susreta.

Prema ocenama trenera, najbolјa igračica u oba tabora bila je Tijana Dakić (8).

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Andrić, Ralović 3, Đurđić 2, Nenadović A. 1, Stojanović, Jovičić (k) 6, Dakić 8, Radić, Ranković, Marjanović 2, Nenadović J, Jeremić. Trener: Slobodan Jevtović.

ŽRK „Bekament BB 2“: Mrlјeš T. (k), Stefanović, Maref 4, Trabelsi, Preković 7, Tadić, Bošnjaković, Delić M. 1, Delić D, Milošević, Miletić, Mrlјeš A, Kojić 3, Radivojević, Abdukarim, Radulović 7. Trener: Zvonko Paunović.

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 2/3, ŽRK „Bekament BB 2“ – 3/7.

Isklјučenja: ŽRK „Metalac AD“ – 10 minuta, ŽRK „Bekament BB 2“ – 2 minuta.

Sudije: Marko Jovanović i Dušan Petrović iz Rače.

Delegat: Mica Savković iz Čačka.