Vesti Rukomet / Rukomet (ž): Ubedlјiva pobeda Gornjomilanovčanki

Rukometašice ŽRK „Metalac AD“ iz Gornjeg Milanovca zabeležile su ubedlјiv trijumf u utakmici 8. kola Prve lige – Zapad protiv ŽRK „Metalac“ iz Kralјeva.

Meč je odigran u sportskoj hali „Breza“ pred oko 150 lјubitelјa rukometa, a završen je pobedom domaćih rukometašica rezultatom 43:11.

Već od uvodnih minuta susreta bilo je jasno da će ovo biti ubedlјiv trijumf Gornjomilanovčanki, koje su na predah otišle sa prednošću 23:3.

U nastavku meča slična slika na terenu. Domaće rukometašice su bile mnogo bolјi protivnik i zasluženo osvojile nova dva prvenstvena boda, čime su izbile na 3. poziciju na tabeli.

ŽRK „Metalac AD“: Popović, Andrić 1, Ralović 9, Đurđić 1, Nenadović A. 6, Stojanović 3, Jovičić (k) 10, Dakić 8, Radić, Ranković, Marjanović 1, Nenadović J. 1, Jeremić 3. Trener: Slobodan Jevtović.

ŽRK „Metalac“: Ponorac (k), Supurović, Leković, Škovrić 4, Đekić, Kostović, Radević 6, Jovanović 1, Šalinić, Pantović, Stanojević, Gočobija, Miletić, Đeković, Šabić. Trener: Aleksandar Nestorović.

Sedmerci: ŽRK „Metalac AD“ – 2/2, ŽRK „Metalac“ – 0/7.

Isklјučenja: ŽRK „Metalac AD“ – 12 minuta, ŽRK „Metalac“ – 2 minuta.

Sudije: Dragana Janićijević iz Kragujevca i Maja Đorđević iz Jagodine.

Kontrolor: Dejan Martinović iz Jagodine.