Vesti Rukomet / Rukomet (m): Podela bodova u „Brezi“

U prvom meču prolećnog dela sezone Prve lige – Zapad, rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca dočekali su ekipu RK „Bane“ iz Raške.

Meč 12. kola odigran je u sportskoj hali „Breza“ pred oko 100 lјubitelјa rukometa, a završen je podelom bodova.

Već od prvog minuta bilo je jasno da će ovo biti izuzetno čvrst, borben i neizvestan duel. Ekipe su se u prvih 30 minuta smenjivale u vođstvu, ali ni jedni ni drugi nisu uspeli da stvore više od 2 gola prednosti. Na odmor se otišlo pri rezultatu 13:14 za goste.

U nastavku susreta identična slika na terenu. Igralo se „gol za gol“ i u dramatičnoj završnici došlo je do podele bodova. Konačan rezultat utakmice bio je 26:26.

Prema ocenama trenera, najbolјi pojedinac na meču bio je igrač gostujuće ekipe Želјko Čorbić (7).

RK „Omladinac“: Ristanović, Milošević 4, Dragićević, Ranković, Marić (k) 2, Marjanović 3, Knežević, Spalević, Acović 5, Mišković 7, Nikolić 2, Milanović 3, Babić, Blagojević. Trener: Ivica Adamović. Tehnički rukovodilac: Darko Joksić.

RK „Bane“: Arsović, Savković, Čorbić (7), Topalović 2, Terzić, Milićević D. 8, Milićević F. 3, Milošević, Popović, Radomirović 4, Milosavlјević 1, Andrić (k), Ćirković. Trener: Milan Milović. Tehnički rukovodilac: Dušan Biševac.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 3/3, RK „Bane“ – 4/4.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 6 minuta, RK „Bane“ – 8 minuta.

Sudije: Marko Jovanović i Dušan Petrović iz Rače.

Kontrolor: Vladan Vujić iz Topole.