Vesti Rukomet / Rukomet (m): Pobeda Omladinca za opstanak

Rukometaši RK „Omladinac“ iz Gornjeg Milanovca zabeležili su izuzetno važnu pobedu pred svojom publikom u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.

U odloženom meču 21. kola Prve lige – Zapad, koji je odigran u hali „Breza“, savladana je ekipa „Sloge“ iz Kralјeva.

Prvo poluvreme proteklo je u bolјoj igri gostiju, koji su najveću prednost imali u 23. minutu (10:15). Na odmor se otišlo pri rezultatu 15:19.

U nastavku susreta potpuno drugačija slika na terenu. Gornjomilanovčani su krenuli silovito i za 9 minuta uspeli da stignu i prestignu prednost gostiju. Najveću prednost domaći su imali u 45. minutu susreta (27:22), da bi nakon toga usledio pad u igri, što Kralјevčani uspešno koriste i dolaze do izjednačenja (31:31) u 56. minutu. Veoma uzbudlјiva završnica pripala je domaćinu, iako su gosti imali šut za izjednačenje par sekudni pre kraja meča. Utakmica je završena rezultatom 33:32 u korist „Omladinca“.

Prema ocenama trenera najbolјi pojedinac na meču bio je golman domaćih Igor Blagojević.

RK „Omladinac“: Milošević, Spalević 4, Marić Miloš (k), Marjanović Predrag 4, Ranković, Marjanović Nenad 4, Ivanović 1, Ilić, Acović 6, Mišković 12, Alapavlović, Milanović, Marić Milan 2, Babić, Blagojević. Trener: Darko Joksić.

RK „Sloga“: Marković, Ratković 2, Antonijević (k) 7, Novaković 4, Marinković 4, Gvozdenović 4, Glišić, Denić 5, Jovanović 1, Nikolić, Grković 2, Basara 2, Ljubičić, Janjić 1, Nikolić. Trener: Milutin Marković, Tehnički rukovodilac: Vladan Kostić.

Sedmerci: RK „Omladinac“ – 3/3, RK „Sloga“ – 4/7.

Isklјučenja: RK „Omladinac“ – 4 minuta, RK „Sloga“ – 4 minuta.

Sudije: Aleksandar Anđić i Mirko Bjelica.

Kontrolor: Petar Vukojičić.